Bp Kazimierz Górny

Bp Kazimierz Górny wyróżniony medalem Politechniki Rzeszowskiej

Wpisany przez Admin

17 października 2011 roku, w ramach uroczystości inauguracyjnych nowego roku akademickiego, władze Politechniki Rzeszowskiej odznaczyły medalem „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej” 13 osób. W gronie wyróżnionych znalazł się bp Kazimierz Górny.

Ordynariusz Rzeszowski został odznaczony podczas Mszy św. inauguracyjnej, której przewodniczył w kościele św. Jacka w Rzeszowie. „Przyznanie takiego pięknego wyróżnienia bardzo sobie cenię i obiecuję, że będę o Was pamiętał w swoich modlitwach, abyście szukając prawdy, służąc prawdzie przez dzieła miłości, wpływali na cały Rzeszów i Podkarpacie. Życzę, byście nadal byli przewodnikami dla zwykłych ludzi, byście służyli Bogu i Ojczyźnie całym swoim postępowaniem” – mówił bp Górny. Politechnika Rzeszowska jest najstarszą uczelnią na Podkarpaciu. Nowy rok akademicki zainaugurowała już po raz 61. Zatrudnia 730 nauczycieli akademickich, którzy na 6 wydziałach i 26 kierunkach kształcą 16 tysięcy studentów.