Dom Diecezjalny TABOR

Dom Diecezjalny TABOR

ul. Połonińska 25
tel. 17 864 26 80; 533 833 399

ks. Daniel Drozd – dyrektor, asystent kościelny Rady Ruchów Diecezji Rzeszowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia TABOR, rekolekcjonista, ul. Połonińska 25, 35-082 Rzeszów, tel.: 501 267 435, e-mail: danield@op.pl

ks. Tomasz Rusyn – dyrektor administracyjny, prezes Katolickiego Stowarzyszenia TABOR, moderator Ruchu Światło – Życie, rekolekcjonista, ul. Połonińska 25, 35-082 Rzeszów, tel.: 609 936 454, e-mail: tomasz-rusyn@wp.pl

Ks. mgr Piotr Gnat – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Pawła VI, założyciel Domu Rekolekcyjnego TROSKA w Kozłówku, pełnomocnik fundacji TROSKA, rekolekcjonista, ul. Połonińska 25, 35-082 Rzeszów, tel.: 509 554 335, e-mail: gnatpiotr@gmail.com

Dom Diecezjalny „Tabor”. Taką nazwę nosi obecnie dawna siedziba Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Połonińskiej w Rzeszowie. Od miesiąca funkcjonuje tu dom rekolekcyjny, a od października będzie tu także akademik katolicki dla studentów. „Dom studenta o takim właśnie charakterze będzie ewenementem w mieście i regionie” – podkreślił dziś na antenie Radia Via ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Diecezjalnego „Tabor” w Rzeszowie. „Siła tej placówki tkwi w tym, że jest to miejsce omodlone. Tu przez 20 lat formowali się klerycy. Z pewnością nasz dom będzie doskonałym miejscem dla studentów, którzy mają za sobą formację duchową, jako animatorzy Liturgicznej Służby Ołtarza, czy animatorzy oazowi – będą mieli możliwość wrastania w klimacie chrześcijańskich wartości” – tłumaczył ks. Drozd. Gość radia mówiąc o nowym domu rekolekcyjnym podkreślił, że cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Do tej pory rekolekcje odbyło tu kilkanaście grup liczących po ok. 50 osób. „W przyszłości wzbogacimy naszą ofertę m.in. o rekolekcje indywidualne. Jesteśmy również otwarci na propozycje osób prowadzących różne wspólnoty w naszej diecezji” – zapewnił ks. Daniel Drozd. Nazwa domu „Tabor” nawiązuje do biblijnej góry, na której doszło do Przemienia Jezusa. „Stamtąd, za przykładem Zbawiciela, należy zejść do Jerozolimy, która jest symbolem cierpienia, ofiary, obowiązku, a przede wszystkim miłości. Myślę, że wielu w tym domu, tak jak na górze Tabor będzie otrzymywać „błysk przemieniania” przed ważnymi wydarzeniami w życiu” – mówił gość radia.

Audycja na antenie VIA Katolickiego Radia Rzeszów, marzec 2013

Zapraszamy na stronę DD “TABOR”