Różne

Dożynki diecezjalne

W ostatnią niedzielę sierpnia o godz. 11.00 na placu przed katedrą rzeszowską co roku rozpoczynają się diecezjalne dożynki. Do Rzeszowa przybywa ponad sto delegacji z wieńcami, bardzo często w regionalnych strojach. Program obejmuje część artystyczną przygotowaną przez parafian z wybranych parafii  oraz Mszę św. o godz. 12.00, której przewodniczy biskup rzeszowski. Ordynariusz diecezji rzeszowskiej wygłasza homilię. Po zakończeniu Mszy sw. odbywa się zawsze uroczysta prezentacja wieńców. Nad całością przebiegu uroczystości czuwa ks. Jerzy Uchman – diecezjalny duszpasterz rolników.

Prezentujemy zdjęcia z różnych lat, ukazujące piękno wykonanych wieńców, ich nawiązanie do roku duszpasterskiego, czy ważnych prawd naszej wiary.  W dożynkach diecezjalnych uczestniczą przedstawiciele władz, mieszkańcy Rzeszowa oraz przedstawiciele piekarzy, którzy zawsze przygotowują wspaniałe wypieki. Zdjęcia: Ks. J. Buczek