Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Wielkanocną, 19.04.2015

Wpisany przez Admin

L. dz. 440/2015 Rzeszów, 2015-04-16

KOMUNIKATY KURII – III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 19. 04.2015 r.

1. W dniach 19 – 25 kwietnia będziemy przeżywać VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do zorganizowania spotkań z grupami i do wykorzystania przesłanych materiałów.

2. W trzecią niedzielę wielkanocną, 19 kwietnia, w WSD w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

3. Zapraszamy na wielkie widowisko plenerowe Przez chrzest na Golgotę. Misterium Meki Pańskiej”
w wykonaniu Zespołu Ludowego „Sonina”, które odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia, o godz. 19.00
w Nowym Amfiteatrze Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. Rejtana 16c.

4. W niedzielę, 19 kwietnia, w Rzeszowskiej Farze o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Biały Pielgrzym”, poświęcony Janowi Pawłowi II (muzyka, śpiew i recytacje). Serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy na konferencję (seminarium), która odbędzie sie w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym
w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11a, w poniedziałek, 20 kwietnia, w godzinach 10.00-13.30. Temat spotkania: Parafie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe w projektach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Możliwości i szanse aplikacyjne. Zapraszamy przede wszystkim Księży Proboszczów oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń. Szczegóły w załączonych materiałach.

6. Wspólnota „Miriam” i Fundacja „Charismata” zapraszają na kolejną katechezę audiowizualną do Domu Diecezjalnego TABOR (Rzeszów, ul. Połonińska 25). Gościem spotkania będzie s. Tadeusza Frąckiewicz OP, Misjonarka z Kamerunu. Temat spotkania: “Czy grozi nam islamizacja?” Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21. kwietnia o godz. 19.00.

7. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie zaprasza młodzież szkół średnich oraz młodzież studencką (dziewczęta i chłopcy) na spotkanie modlitewne w ramach cyklu „Dialogi
z Jezusem”. Spotkanie odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2015 r. (piątek) w kaplicy seminaryjnej
w godzinach 19.00-21.30. W jego trakcie przewidziana jest modlitwa Słowem Bożym metodą lectio divina oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Celem spotkań jest tworzenie przestrzeni modlitewnej pomocnej w rozeznaniu życiowego powołania. Prosimy duszpasterzy o zachęcenie młodzieży do udziału
w tej modlitwie oraz ewentualną pomoc w dotarciu do Seminarium.

8. Zapraszamy na Sympozjum Biblijne „Biblia a współczesne problemy rodziny”, które odbędzie się
w sobotę, 25 kwietnia w Instytucie. Początek o godz. 9.00.

9. W związku ze zbliżającą się Niedzielą Dobrego Pasterza i Tygodniem modlitw o powołania duchowne,  zachęcamy do inicjatyw powołaniowych oraz do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów, powołań do życia konsekrowanego i do rzeszowskiego seminarium.

10. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w dniach 24-26 kwietnia( godz. 15.00) na film „Uwolnić Asię Bibi” – chrześcijankę z Pakistanu, skazaną na śmierć za rzekome bluźnierstwo wobec proroka Mahometa. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji. Szczegóły na stronie: www.kinozorza.p

11. Przekazujemy wszystkim Księżom płytę DVD “dowód osobisty” . Jest na niej umieszczony film
o rekolekcjach kapłańskich oraz zaproszenie na festiwal wiary, które można umieścić na stronach parafialnych lub też wykorzystać na katechezie w szkole.

12. Informujemy, że na stronie Radia Via (www.radiovia.com.pl) znajduje się zakładka, w której można odsłuchać homilie głoszone przez ks. bpa Jana Wątrobę.

13. Prosimy parafie, które nie wpłaciły jeszcze składki z 3. niedzieli marca (15.03) na rzecz radia, aby uczynić to jak najszybciej.
Verte!!!

14. Diecezjalne Centrum ŚDM 2016, prosi wszystkich Księży Proboszczów o przekazanie (do końca kwietnia 2015) zwrotnych deklaracji przyjęcia Pielgrzymów w czasie ŚDM 2016 Dni w Diecezji, do Księży koordynatorów rejonowych (kontakt można do nich znaleźć na: www.sdmrzeszow.pl). Można to uczynić osobiście lub za pośrednictwem koordynatora parafialnego lub też przesyłając bezpośrednio pocztą na adres: Diecezjalne Centrum ŚDM 2016, ul. Połonińska 25, 35-082 Rzeszów. Dziękujemy.

15. Duszpasterstwo Rodzin prosi Księzy Proboszczów o przesłanie drogą elektroniczną na adres: drodzin@gmail.com, bądź listownie, do końca miesiąca, informacji kiedy w parafii organizowane były ostatnie 3 edycje Katechez Przedmałżeńskich.

16. Księży Proboszczów  posługujących w parafiach z wikariuszami uprzejmie prosimy o przesłanie do Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie rocznych  opinii o księżach wikariuszach w terminie do 29.05.2015 r.

17. Katolicki Klub Sportowy „Alpin” zaprasza na Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa na Jasną Górę
w dniach 29 czerwca – 5 lipca. Trasa wiedzie przez Polskę i Słowację. Zapisy u Ks. Mariusza Nowaka. Informacje na afiszu i stronie: www.klubalpin.pl.

18. Przesyłamy czytanki na nabożeństwa majowe ”Madonny Europy”, cena 10 zł.

19. Przesyłamy:
– Czytanki na nabożeństwa majowe, cena 10 zł;
– Zaproszenie na pielgrzymkę rowerową na Jasna Górę;
– Ulotki zapraszające na widowisko w Amfiteatrze Uniwersytetu Rzeszowskiego „Przez chrzest na Golgotę. Misterium Meki Pańskiej” (parafie Rzeszowa);
– Zaproszenie na film „Uwolnić Asię Bibi”, chrześcijankę z Pakistanu, skazaną na śmierć (parafie Rzeszowa);
– Plakat zapraszający na kolejną katechezę audiowizualną w DD „Tabor”;
– Płyta Cd „Dowód osobisty” dla wszystkich księży;
– Zaproszenie na konferencję o środkach unijnych dla parafii.

Ks. Jerzy Buczek
Kanclerz Kurii