Księża diecezjalni

Księża doktorzy, doktorzy habilitowani i profesorowie

Wpisany przez Admin

Księża doktorzy habilitowani i profesorowie

  1. Ks. dr hab. Jerzy Buczek, święcony 29.06.1983, wykładowca WSD
  2. Ks. dr hab. Garbarz Andrzej , święcony, 04.06.1978, wykładowca WSD i URz, prof. URz
  3. Ks. dr hab. Goleń Jacek, święcony 16.05.1996, wykładowca KUL, prof. KUL
  4. Ks. dr hab. Mastej Jacenty, święcony 11.06.1992 wykładowca KUL, prof. KUL
  5. Ks. dr hab. Miąso Janusz, święcony 29.05.1993, wykładowca URz i WSD, prof. URz, prodziekan Wydziału Pedagogicznego
  6. Ks. prof. dr hab.  Nabywaniec Stanisław, święcony 29.06.1983, wykładowca URz, profesor belwederski
  7.  Ks. dr hab. Podolski Adam, święcony 21.06.1986, wykładowca URz, prof. URz
  8. Ks. prof. dr hab. Wiesław Przyczyna, święcony 14.06.1979, wykładowca UPJP II w Krakowie
  9. Ks. dr hab. Steczkowski Piotr, święcony 15.06.1991, wykładowca URz i UPJPII, prof. URz

Księża doktorzy diecezji rzeszowskiej

  1. Ks. dr Bać Tomasz, święcony, 13.05.1999, proboszcz od 23.08.2016, Rzeszów- Miłosierdzia Bożego
  2.  Bp dr BIAŁOGŁOWSKI EDWARD, święcony 17.06.1972, Biskup Wikariusz Generalny, od 1992-03-25
  3. Ks. dr Bielamowicz Zbigniew, święcony 18.06.1961, emeryt od 2006-08-01, Archidiecezja Krakowska
  4. Ks. dr Budzyń Krzysztof, święcony 16.05.1996, pracownik PCEN w Rzeszowie od 2013-08-25, Rzeszów MB Śnieżnej
  5. Ks. dr Chorzępa Marek, święcony, 16.05.1996, proboszcz od 2014-07-27, Łukawiec
  6. Ks. dr Czeluśniak Michał, święcony 08.05.1997, praca we Włoszech od 2014-08-15
  7. Ks. dr Czenczek Marian, święcony 07.06.1981, proboszcz od 2009-08-23, Tyczyn
  8. Ks. dr Drąg Przemysław, święcony 13.05.1999, sekretarz Komisji ds. Rodziny KEP od 2013-09-01, Konferencja Episkopatu Polski
  9. Ks. dr Dyka Lucjan, święcony 09.05.2002, wikariusz, duszpasterz akademicki od 2013-08-24, Rzeszów – św. Jadwigi Królowej
  10. Ks. dr Dyło Marek, święcony 09.05.2002, wikariusz od 26.08.2017, Gorlice – Glinik Mariampolski
  11. Ks. dr Dzik Marek, święcony 29.05.1993, Rektor UTWDRz, Dyrektor Studium Biblijnego od 2014-08-14, Malawa
  12. Ks. dr Dzióba Adam, święcony 15.06.1991, proboszcz, od 2010-06-15, Krasne
  13. Ks. dr Edling Jan, święcony 20.06.1982, wykładowca WSD w Rzeszowie, od 2010-08-20 Dom Diecezjalny “Tabor” w Rzeszowie
  14. Ks. dr Folcik Ireneusz, święcony 23.06.1968, emeryt od 2014-07-27, Rzeszów – Św. Józefa
  15. Ks. dr Fularz Tomasz, święcony 26.05.2007, wikariusz od 2014-08-27, Rzeszów – Chrystusa Króla
  16. Ks. dr Godek Mariusz, święcony 29.05.2003, wikariusz od 2011-08-26, Binarowa
  17. Ks. dr Golas Krzysztof, święcony 19.08.2006, diecezjalny duszpasterz młodzieży od 2015-08-23, DD “Tabor”
  18. Ks. dr Goraj Czesław, święcony 13.05.1999, proboszcz od 2012-08-26, Niebylec
  19. Ks. dr Hendzel Łukasz, święcony 03.06.2006, sekretarz Biskupa Rzeszowskiego od 2013-08-01, Kuria Diecezjalna
  20. Ks. dr Kamiński Stanisław, święcony 15.06.1991, proboszcz, od 2014-07-27, Głogów Małopolski – św. Józefa, wikariusz biskupi ds. zakonnych, od 2014-08-27, Kuria Diecezjalna
  21. Ks. dr Koc Jan, święcony 23.06.1973, proboszcz od 1992-01-02, Niechobrz
  22. Ks. dr Kopeć Stanisław, święcony 29.06.1955, emeryt od 2008-08-01, Czudec
  23. Ks. dr Kosik Zbigniew, święcony 11.06.1992, proboszcz od 2005-08-21, Błędowa Tyczyńska
  24. Ks. dr Kowalski Janusz, święcony 14.06.1989, proboszcz od 2000-07-01, USA
  25. Ks. dr Koza Stanisław, święcony 21.06.1975, pracownik KUL od 1983-10-01, KUL Lublin
  26. Ks. dr Kret Władysław, święcony 24.06.1985, emeryt od 26.08.2017, Rzeszów – św. J. S. Pelczara
  27. Ks. dr Krynicki Jan, święcony 24.06.1987, proboszcz od 1998-08-25, Rzeszów – bł. Karoliny
  28. Ks. dr Kubiś Adam , święcony 24.05.2001, wykładowca KUL i WSD w Rzeszowie, od 2012-10-01, KUL Lublin
  29. Ks. dr Kula Józef, święcony 24.05.1987, wikariusz sądowy, od 2003-09-01, Sąd Biskupi w Rzeszowie
  30. Ks. dr Kulig Jan, święcony 24.05.2001, ojciec duchowny, od 2010-09-09, WSD Rzeszów
  31. Ks. dr Mach Witold, święcony 29.05.1993, kapelan wojskowy, od 2006-06-01, Ordynariat Polowy Wojska Polskiego
  32. Ks. dr Marczak Stanisław, święcony 18.06.1961, emeryt, od 2007-08-26, Jaśliska, Archidiecezja Przemyska
  33. Ks. dr Matyskiewicz Wiesław, święcony 30.05.1992, sekretarz Bpa K. Górnego, od 2002-08-22, Kuria Diecezjalna, wykładowca UR
  34. Ks. dr Mazur Stanisław, święcony 24.06.1985, proboszcz, od 2011-08-26, Ropczyce – Przemienienia Pańskiego
  35. Ks. dr Mierzwa Piotr, święcony 20.06.1982, wykładowca WSD i kapelan Portu Lotniczego w Rzeszowie od 2012-08-01, DD „Tabor”
  36. Ks. dr Mokrzycki Robert, święcony 29.05.1993, proboszcz od 2014-10-26, Rzeszów – bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  37. Ks. dr Motyka Andrzej, święcony 24.06.1988, wykładowca WSD w Rzeszowie, od 2009-08-23 Rzeszów – św. Judy Tadeusza
  38. Ks. dr Mucha Józef, święcony 24.05.2001, proboszcz od 2018.03.01, Miłocin
  39. Ks. dr Nabożny Marcin, święcony 26.05.2007, Instytut Studiów nad Polonią, USA
  40. Ks. dr Nowak Daniel, święcony 29.05.2004, dyrektor Wydziału Misyjnego od 2016.08.23 i wikariusz Rzeszów – św. Rocha
  41. Ks. dr Pałka Zbigniew, święcony 25.05.1995, proboszcz, od 2014-07-27, Jasło – Miłosierdzia Bożego
  42. Ks. dr Pietrusiak Paweł, święcony 11.06.1992, rektor od 2014-06-27, WSD Rzeszów
  43. Ks. dr Pociask Andrzej, święcony 16.05.1996, proboszcz od 2017.03.26, Wólka Podleśna
  44. Ks. dr Podlaszczak Janusz, święcony 14.06.1989, proboszcz od 2012-08-26, Rzeszów – Chrystusa Króla
  45. Ks. dr Potyrała Piotr, święcony 14.05.2005, referent Caritas, kapelan Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Osób od 2013-08-24, Dom Księży Seniorów
  46. Ks. dr Putyra Marian, święcony 28.05.1978, proboszcz od 1987-07-01, Jasło – Dobrego Pasterza
  47. Ks. dr Radomski Wojciech, święcony 26.05.2007, duszpasterz katolików języka hebrajskiego w Patriarchacie Łacińskim w Jerozolimie od 26.08.2017, Izrael
  48. Ks. dr Romanowski Paweł, święcony 21.05.1994, pomoc duszpasterska od 2013-08-25, Cmolas
  49. Ks. dr Rusin Edward, święcony 24.06.1985, proboszcz, od 1998-08-25, Miłocin
  50. Ks. dr Sala Piotr, święcony  24.05.2001, wikariusz od 23.08.2016, Tyczyn
  51. Ks. dr Sądel Janusz, święcony 25.05.1991, pomocniczy wikariusz sądowy od 2014-09-01, Sąd Biskupi w Rzeszowie
  52. Ks. dr Skupień Tomasz, święcony 09.05.2002, kapelan wojskowy od 2012-10-01, Ordynariat Polowy Wojska Polskiego
  53. Ks. dr Sołtys Andrzej, święcony 11.06.1992, wykładowca Politechniki Rzeszowskiej i WSD, od 2013-02-01 Dom Diecezjalny “Tabor”
  54. Ks. dr Sopel Wacław, święcony 14.06.1989, proboszcz, od 2006-08-27, Rudna Wielka
  55. Ks. dr Stasiowski Marek, święcony 21.05.1994, duszpasterz od 2013-08-01, Wiedeń (Austria)
  56. Ks. dr Story Marek, święcony 14.05.2005, wicekanclerz od 2014-09-01, Kuria Diecezjalna i pomoc duszpasterska od 2014-09-01 – Rzeszów – Podwyższenia Krzyża Świętego
  57. Ks. dr Synoś Paweł , święcony 29.05.2003, ojciec duchowny od 2011-09-01, WSD Rzeszów
  58. Ks. dr Szopa Krzysztof, święcony 21.05.1998, wiikariusz od 2011-08-26, Rzeszów – Najświętszego Serca Pana Jezusa
  59. Ks. dr Szurek Wiesław, święcony 28.05.1972, wikariusz biskupi d/s formacji kapłańskiej od 1999-09-01, Kuria Diecezjalna
  60. Ks. dr Tarnawski Piotr, święcony 21.05.1998, sekretarz Nuncjatury w Dublinie (Irlandia) od 23.08.2016
  61. Ks. dr Tomkiewicz Krzysztof, święcony 24.06.1987, kapelan Szpitala Miejskiego od 2010-09-01, Rzeszów – Św. Józefa
  62. Ks. dr Trojnar Dariusz, święcony 14.06.1989, proboszcz od 26.08.2017, Góra Ropczycka
  63. Ks. dr Twardowski Mirosław, święcony 25.05.1995, wykładowca UR, duszpasterz akademicki od 26.03.2017, Rzeszów – Wniebowzięcia NMP (Zalesie)
  64. Ks. dr Tyburowski Krzysztof, święcony 11.06.1992, wykładowca WSD w Rzeszowie oraz w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, od 2013-02-01 Dom Diecezjalny “Tabor”
  65. Bp dr WĄTROBA JAN, święcony 27.05.1979, Biskup Rzeszowski od 2013-07-19, Kuria Diecezjalna
  66. Ks. dr Wędrychowicz Krzysztof, święcony 01.06.2000, zastępca diecezjalnego duszpasterza rodzin, od 2011-09-01 Zaczernie
  67. Ks. dr Widak Andrzej, święcony 21.05.1994, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego, pomoc duszpasterska od 23.08.2015
  68. Ks. dr Więckowski Andrzej, święcony 24.05.1979, kapelan szpitala, od 1998-08-27, Gorlice – Narodzenia NMP
  69. Ks. dr Winiarski Janusz, święcony 21.05.1994, proboszcz, od 2011-04-18, Trzciana
  70. Ks. dr Winiarski Marek, święcony 14.05.2005, referent Wydziału Katechetycznego i katecheta, od 2012-08-26 Kuria Diecezjalna
  71. Ks. dr Wolak Jan, święcony 25.05.1986, proboszcz od 2000-08-22, Strzyżów – Niepokalanego Poczęcia NMP
  72. Ks. dr Wójcik Grzegorz, święcony 24.05.2001, wikariusz i duszpasterz akademicki od 2013-08-25, Rzeszów – Chrystusa Króla
  73. Ks. dr Wyskiel Tadeusz, święcony 27.06.1976, proboszcz od 1990-04-17, Rzeszów – Matki Bożej Różańcowej
  74. Ks. dr Zdeb Władysław, święcony 29.05.1993, duszpasterz od 2011-08-26, Graz (Austria)
  75. Ks. dr Ziąber Artur, święcony 21.05.1994, pomoc duszpasterska od 26.08.2017, Sędziszów – Miłosierdzia Bożego
  76. Ks. dr Zych Sławomir, święcony 21.05.1998, wykładowca, pracownik naukowy KUL od 2006-10-01, KUL Lublin