Księża diecezjalni

Księża pracujący poza Polską

Wpisany przez Admin

Księża z Diecezji Rzeszowskiej zatrudnieni w Europie Zachodniej, USA i Kanadzie

AUSTRIA

Graz 

1. Ks. mgr Mariusz Małek, święcenia 2000-06-01 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2005-08-28 r.,

2. Ks. mgr Grzegorz Półtorak,  święcenia 1999-05-13 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2007-09-01 r.,

3. Ks. mgr Karol Pytraczyk, święcenia 2009-05-30 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2011-08-26 r.,

4. Ks. mgr Maciej Trawka, święcenia 1998-05-21 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2007-10-01 r.,

5. Ks. dr Władysław Zdeb, święcenia 1993-05-29 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2011-08-26 r.,

Wiedeń

6. Ks. dr Marek Stasiowski,  święcenia 1994-05-21 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2013-08-01 r.

FRANCJA

Avignion 

7. Ks. mgr Damian Ożóg, święcenia 2011-06-11 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2013-08-25 r.,

8. Ks. mgr Michał Szetela, święcenia 2010-05-22 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2016 r.,

9. Ks. mgr Paweł Przebięda,  święcenia 2011-06-11 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2013-08-25 r.,

10. Ks. mgr Marek Szpunar,  święcenia 1996-05-16 r. – Rzeszów, duszpasterz  od 2010-01-09 r.,

Polska Misja Katolicka 

11. Ks. mgr Marcin Mazur,  święcenia 2000-06-01 r. – Rzeszów, duszpasterz Polonii od 2014-08-27

12. Ks. mgr Łukasz Skawiński, święcenia 2004-05-29 r. – Rzeszów, duszpasterz Polonii od 2008-08-24 r.,

13. Ks. mgr Piotr Szot,  święcenia 2004-05-29 r. – Rzeszów, duszpasterz Polonii o d 2011,

14. Ks. mgr Paweł Witkowski, święcenia 2004-05-29 r. – Rzeszów, duszpasterz Polonii od 2007-08-26 r.,
 

IRLANDIA

15. Ks. mgr lic. Marek Pęcak,  święcenia 1995-05-25 r. – Rzeszów, duszpasterz Polonii od 2010-09-01

16. Ks. mgr lic. Andrzej Sroka,  święcenia 1999-05-13 r. – Rzeszów, duszpasterz Polonii od 2012
 

IRLANDIA PÓŁNOCNA

17. Ks. mgr Damian Bolka, święcenia 2006-06-03 r. – Rzeszów, wędrowny katechista neokatechumenatu od 2015 r.,
 

KANADA

18. Ks. mgr lic. Dariusz Misiołek,  święcenia 1993-05-29 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2000-08-26 r.,

19. Ks. dr Dariusz Miśkowicz, święcenia 1996-05-16 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2001-08-25 r.,

20. Ks. mgr Wiesław Papuga, święcenia 1990-06-02 r. – Tarnów, duszpasterz od 2004-01-01 r.,
 

NIEMCY

21. Ks. mgr Bogdan Bogdanowski, święcenia 1994-05-21 r. – Rzeszów, wikariusz (Diecezja Regensburg) od 2005 r.,

STOLICA APOSTOLSKA

22. Ks. dr Piotr Tarnawski, święcenia 1998-05-21 r. – Rzeszów, sekretarz Nuncjatury w Irlandii od 2016 r.,

USA

23. Ks. mgr Józef Bożek, święcenia 1999-05-13 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2013-05-01 r.,

24. Ks. mgr lic. Józef Głąbiński, święcenia 1989-06-04 r. – Tarnów,

25. Ks. mgr Stanisław Kardaś, święcenia 1994-05-21 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2010-08-27 r.,

26. Ks. dr Janusz Kowalski, święcenia 1989-06-14 r. – Przemyśl, duszpasterz (Diecezja La Crosse) od 2000-07-01 r.,

27. Ks. mgr Dawid Krzeszowski,  święcenia 2006-06-03 r. – Rzeszów, duszpasterz (Diecezja Buffalo) od 2012

28. Ks. mgr Sławomir Kurc, święcenia 1994-05-21 r. – Rzeszów, duszpasterz Polonii od 2004-01-

29. Ks. dr Marcin Nabożny, święcenia 2007-05-26 r. – Rzeszów, pomoc duszpasterska (Diecezja Rockville Centre) od 2016 r.,

30. Ks. Andrzej Panek,  święcenia 1983-05-22 r. – Tarnów, duszpasterz od 2001-05-01 r.,

31. Ks. mgr Marcin Porada, święcenia 2008-05-10 r. – Rzeszów, duszpasterz (Diecezja Buffalo) od 2013 r.,

32. Ks. mgr Józef Trela, święcenia 1992-06-11 – Rzeszów, duszpasterz (Diecezja Buffalo) od 2016 r.,

33. Ks. Jan Wąchała, święcenia 1979-05-24 r. – Tarnów, duszpasterz Polonii w Archidiecezji Chicago od 2001-01-10

34. Ks. Bronisław Wojdyła, święcenia 1968-11-30 r. – Chicago (USA), duszpasterz Poloni od 2003 r.,

WŁOCHY

Genua

35. Ks. mgr Rafał Krejmas, święcenia 2005-05-14 r. – Rzeszów, duszpasterz od 2015 r.,

Centro Sacerdotale Movimento dei Focolari

36. Ks. mgr Krystian Winiarski, święcenia 2009-05-30 r. – Rzeszów, od 2014 r.,

Mediolan

37. Ks. dr Michał Czeluśniak, święcenia 1997-05-08 r. – Rzeszów, kapelan szpitala w Magenta od 2014 r.,