Księża diecezjalni

Księża proboszczowie

Wpisany przez Admin

Ks. mgr Jan Adamczyk, Męcina Wielka, proboszcz od 15.05.1991
Ks. mgr Leszek Bachta, Rzeszów – Wniebowzięcia NMP (Zalesie), proboszcz od 11.10.2015
Ks. dr Tomasz Bać, Rzeszów – Miłosierdzia Bożego, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Sławomir Balawender, Kielnarowa, proboszcz od 22.08.2002
Ks. mgr Marian Baran, Łączki Kucharskie, proboszcz od 12.03.1998
Ks. Wojciech Baran, Styków, proboszcz od 10.11.2006
Ks. Henryk Barć, Łężyny, proboszcz od 23.05.2004
Ks. mgr Julian Bartnik, Lubla, proboszcz od 15.09.2000
Ks. mgr lic. Michał Bator, Cmolas, proboszcz od 24.08.2013
Ks. mgr Wiesław Bednarz, Hermanowa, proboszcz od 20.12.2009
Ks. mgr lic. Krzysztof Biernacki, Święcany, proboszcz od 15.05.2016
O. mgr Andrzej Bochyński OFMCap., Terliczka, proboszcz od 01.07.2017
Ks. mgr Bogusław Bogaczewicz, Frysztak, proboszcz od 21.08.2005
Ks. mgr Grzegorz Bokota, Jasło – Chrystusa Króla, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Stanisław Boratyn, Lutoryż, proboszcz od 24.08.1996
Ks. mgr Jan Broński, Pagorzyna, proboszcz od 25.08.2001
Ks. mgr Edward Brzana, Czarna Sędziszowska, proboszcz od 24.08.2003
Ks. mgr Marek Buchman, Kielanówka, proboszcz od 25.05.2010
Ks. mgr Andrzej Buchowski, Łąka, proboszcz od 23.08.2015
Ks. mgr Janusz Bury, Łączki Jagiellońskie, proboszcz od 11.11.2004
Ks. mgr Stanisław Buszta, Kamień – MB Częstochowskiej, proboszcz od 01.10.2009
Ks. Stanisław Buszta, Wola Zgłobieńska, proboszcz od 01.07.1983
Ks. mgr Marian Cebula, Zgłobień, proboszcz od 26.08.2000
Ks. mgr Marek Cesarz, Sławęcin, proboszcz od 21.08.1999
Ks. mgr Marian Chłopiński, Dąbrówka – Gamrat, proboszcz od 23.08.2009
Ks. dr Marek Chorzępa, Łukawiec, proboszcz od 27.07.2014
Ks. mgr Jacek Cierpich, Nawsie, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Piotr Ciuba, Ropczyce – Świętej Rodziny, proboszcz od 15.05.2016
Ks. mgr Mariusz Cymbała, Chmielnik, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Henryk Czajka, Niewodna, proboszcz od 24.08.2003
Ks. dr Marian Czenczek, Tyczyn, proboszcz od 23.08.2009
Ks. mgr Antoni Czerak, Świlcza, proboszcz od 11.11.2004
Ks. Marian Darocha, Straszydle, proboszcz od 21.08.1999
Ks. Władysław Depa, Bieździedza, proboszcz od 24.08.2011
Ks. mgr Jarosław Depczyński, Werynia, proboszcz od 24.08.2008
Ks. mgr Stanisław Dębiak, Libusza, proboszcz od 24.08.2008
Ks. mgr lic. Waldemar Dopart, Rzeszów – św. Józefa, proboszcz od 26.03.2017
Ks. Wiesław Dopart, Mazury, proboszcz od 11.04.1997
Ks. mgr Wojciech Dragan, Krempna, proboszcz od 23.08.2016
Ks. Kazimierz Drozd SDB, Rzeszów – Opatrzności Bożej, proboszcz od 11.08.2014
Ks. dr Adam Dzióba, Krasne, proboszcz od 15.06.2010
Ks. mgr lic. Maciej Figura, Dobrzechów, proboszcz od 28.08.2004
Ks. mgr lic. Józef Fila, Trzeboś, proboszcz od 18.08.2001
Ks. mgr Piotr Fortuna, Wyżne, proboszcz od 04.01.2012
Ks. mgr Kazimierz Franczak, Niwiska, proboszcz od 27.08.2010
Ks. mgr Marek Frątczak, Pstrągówka, proboszcz od 27.08.2010
Ks. mgr lic. Krzysztof Gac, Sędziszów Małopolski – Miłosierdzia Bożego, proboszcz od 11.04.2010
Ks. mgr Jan Gajda, Nienaszów, proboszcz od 23.08.2009
Ks. mgr Jerzy Gajda, Baryczka, proboszcz od 26.06.2002
Ks. Józef Galant, Nienadówka, proboszcz od 22.08.2002
Ks. mgr Zbigniew Gargaś, Wysoka Głogowska, proboszcz od 23.11.2000
Ks. mgr Kazimierz Gawełda, Palikówka, proboszcz od 25.06.2000
Ks. mgr Roman Gawron, Rzeszów – św. Maksymiliana Kolbe, proboszcz od 27.08.2010
Ks. mgr Tadeusz Gąsiorowski, Jasło – Matki Bożej Częstochowskiej, proboszcz od 03.12.1995
Ks. mgr Roman Gierek MS, Kobylanka, proboszcz od 27.07.2014
Ks. mgr Marek Gliwa, Glinik Zaborowski, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr lic. Krzysztof Gołąbek, Rzeszów – Najświętszego Serca Pana Jezusa, proboszcz od 26.03.2017
Ks. mgr Jerzy Gondek, Gorlice – św. Jadwigi Królowej, proboszcz od 30.06.1998
Ks. dr Czesław Goraj, Niebylec, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Artur Grzęda, Połomia, proboszcz od 22.08.2002
Ks. mgr Stanisław Grzyb, Kąty, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Marian Gwizdak, Kamień – Najswiętszego Serca Pana Jezusa, proboszcz od 24.08.2008
Ks. mgr Bogdan Hahn, Zawadka Osiecka, proboszcz od 23.08.2015
Ks. mgr Robert Imbierowicz, Folusz, proboszcz od 24.08.2008
Ks. mgr Zbigniew Irzyk, Jasło – Wniebowzięcia NMP, proboszcz od 29.06.2002
Ks. mgr lic. Władysław Jagustyn, Rzeszów – św. Krzyża, proboszcz od 24.08.1998
Ks. mgr Piotr Jakobik, Rogoźnica, proboszcz od 25.08.2013
Ks. mgr Stanisław Jamiński, Rzeszów – Narodzenia NMP, proboszcz od 24.08.1998
Ks. mgr Bogdan Janik, Domatków, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Julian Jarząb, Strzyżów – św. J. S. Pelczara, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Józef Jaworski, Przedbórz, proboszcz od 26.08.2012
O. mgr Romuald Jędrejko OP, Rzeszów – św. Jacka, proboszcz od 16.09.2012
O. Tomasz Jędruch SP, Rzeszów – św. Józefa Kalasancjusza, proboszcz od 30.08.2015
Ks. mgr Bogusław Jurczak, Binarowa, proboszcz od 27.08.2010
Ks. mgr Adam Kaczor, Jawornik, proboszcz od 24.08.2008
ks. mgr Grzegorz Kałdowski MSF, Rzeszów – św. Rodziny, proboszcz od 01.07.2017
Ks. dr Stanisław Kamiński, Głogów Małopolski – św. Józefa, proboszcz od 27.07.2014
Ks. mgr Józef Kandefer, Rzeszów – Matki Bożej Nieustającej Pomocy, proboszcz od 26.08.2007
Ks. mgr Bogusław Kellner, Osiek Jasielski, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr lic. Marek Kędzior, Ropczyce – św. Urszuli Ledóchowskiej, proboszcz od 27.08.2010
Ks. Marek Kiełbasa, Malawa, proboszcz od 15.11.2002
O. mgr Rafał Klimas OFM, Rzeszów – Wniebowzięcia NMP, proboszcz od 11.07.2014
Ks. mgr Bogdan Kloc, Lisów, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Józef Kłosowski, Brzeziny, proboszcz od 24.08.1997
Ks. dr Jan Koc, Niechobrz, proboszcz od 02.01.1992
Ks. mgr Krzysztof Kochanowicz, Siedliska k. Rzeszowa, proboszcz od 24.10.2015
Ks. mgr Antoni Kocoł, Czudec, proboszcz od 24.08.2003
Ks. mgr Stanisław Kogut, Gorlice – św. Andrzeja Boboli, proboszcz od 23.08.2009
Ks. mgr lic. Władysław Kołodziej, Krasna, proboszcz od 05.08.1998
Ks. mgr Dariusz Konieczny, Zagorzyce, proboszcz od 29.08.2014
Ks. mgr Leopold Kordas, Ropczyce – św. Barbary, proboszcz od 10.07.1999
Ks. dr Zbigniew Kosik, Błędowa Tyczyńska, proboszcz od 21.08.2005
Ks. mgr Janusz Kosior, Rzeszów – św. Jadwigi Królowej, proboszcz od 28.08.2006
Ks. mgr Lucjan Kot, Widełka, proboszcz od 03.07.2000
Ks. mgr Jerzy Kowal, Łukawiec Dolny, proboszcz od 18.08.2001
Ks. dr Janusz Kowalski, USA, proboszcz od 01.07.2000
Ks. mgr Tomasz Kozicki, Ropczyce – św. Anny, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Władysław Kozicki, Rzeszów – Matki Bożej Królowej Polski, proboszcz od 25.11.2015
Ks. mgr lic. Stanisław Krasoń, Kolbuszowa Górna, proboszcz od 01.08.2007
Ks. mgr Ludwik Krupa, Rzeszów – św. Józefa (Zwięczyca), proboszcz od 26.08.2012
Ks. dr Jan Krynicki, Rzeszów – bł. Karoliny, proboszcz od 25.08.1998
Ks. mgr Jan Krzywiński, Medynia Głogowska, proboszcz od 16.11.2002
Ks. mgr Józef Książek, Bratkowice, proboszcz od 10.02.2001
Ks. mgr lic. Tadeusz Kukulski, Łęki Strzyżowskie, proboszcz od 26.08.2011
Ks. Jerzy Kumiega, Klęczany, proboszcz od 04.08.1987
Ks. mgr Janusz Kunior, Głojsce, proboszcz od 24.08.2008
O. mgr Tomasz Kupczakiewicz OFM, Biecz – św. Anny, proboszcz od 04.07.2014
Ks. mgr Janusz Kurasz, Biecz Bożego Ciała, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Piotr Kuźniar, Kamień – św. Maksymiliana Kolbe, proboszcz od 22.05.2009
Ks. Michał Leśniara, Jasionka, proboszcz od 10.03.1994
Ks. mgr Jan Lib, Górno, proboszcz od 18.12.1990
Ks. mgr lic. Mieczysław Lignowski, Rzeszów – Matki Bożej Śnieżnej, proboszcz od 20.12.2009
Ks. mgr Ryszard Lis, Sędziszów Małopolski – Narodzenia NMP, proboszcz od 27.08.2010
Ks. mgr Antoni Łagoda, Jabłonica, proboszcz od 19.03.2003
Ks. mgr Stanisław Łukasik, Harklowa, proboszcz od 27.04.1997
Ks. Stanisław Łukasz, Stępina, proboszcz od 14.06.1983
Ks. mgr Ryszard Madej, Ostrowy Tuszowskie, proboszcz od 25.08.1998
Ks. mgr Tadeusz Madej, Jaszczew, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Henryk Maguda, Szebnie, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Stanisław Majda, Trzęsówka, proboszcz od 22.08.2002
Ks. mgr Stanisław Makowiecki, Ropica Polska, proboszcz od 10.06.1994
Ks. mgr Marek Marchut, Cieklin, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Zygmunt Markowicz, Kawęczyn, proboszcz od 01.09.2002
Ks. mgr Marek Matera, Wiśniowa, proboszcz od 24.08.2003
Ks. mgr Mariusz Matuszewski, Błędowa Zgłobieńska, proboszcz od 09.05.2014
Ks. mgr Henryk Mazur, Blizianka, proboszcz od 28.08.2004
Ks. dr Stanisław Mazur, Ropczyce – Przemienienia Pańskiego, proboszcz od 26.08.2011
Ks. mgr Tadeusz Mieleszko, Ropczyce – św. Michała Archanioła, proboszcz od 29.08.2014
Ks. mgr lic. Mariusz Mik, Boguchwała, proboszcz od 04.01.2012
Ks. mgr Stanisław Mirek, Januszkowice, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr lic. Ryszard Miśniak, Trzebownisko, proboszcz od 23.08.2009
Ks. mgr Marek Mnich, Brzostek, proboszcz od 10.05.2016
Ks. dr Robert Mokrzycki, Rzeszów – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, proboszcz od 26.10.2014
Ks. mgr Leszek Moryl, Bystrzyca, proboszcz od 06.02.2000
Ks. dr Józef Mucha, Miłocin, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr lic. Zygmunt Mularski, Gwoźnica Górna, proboszcz od 01.10.2009
Ks. mgr Jacek Nasiadka, Skalnik, proboszcz od 27.07.2014
Ks. Roman Niedziela, Czeluśnica, proboszcz od 01.07.1991
Ks. Tadeusz Niziołek, Nowa Wieś k. Czudca, proboszcz od 20.06.1988
Ks. mgr lic. Krzysztof Nogaj, Babica, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Mariusz Nowak, Rzeszów – św. Jana Pawła II, proboszcz od 12.02.2016
Ks. mgr Józef Obłój, Desznica, proboszcz od 28.08.2006
Ks. mgr Jan Ochał, Lutcza, proboszcz od 20.08.1995
Ks. Jerzy Oczoś, Grodzisko k. Strzyzowa, proboszcz od 09.04.1995
Ks. mgr Józef Opaliński, Zabierzów, proboszcz od 23.08.2015
Ks. mgr Stanisław Orszak, Kosowy, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Kazimierz Osak, Kupno, proboszcz od 06.03.1990
Ks. mgr Józef Ozga, Stary Żmigród, proboszcz od 15.10.1995
Ks. Stanisław Pałka, Rożnowice, proboszcz od 23.08.1997
Ks. dr Zbigniew Pałka, Jasło – Miłosierdzia Bożego, proboszcz od 27.07.2014
Ks. mgr lic. Józef Pańczuk, Załęże k. Jasła, proboszcz od 24.08.2008
Ks. mgr Jerzy Paradysz, Rzeszów – św. Mikołaja, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Józef Pasiak, Stobierna, proboszcz od 26.08.1993
Ks. Edward Pasionek, Brzyska, proboszcz od 31.07.1993
Ks. Tadeusz Paszek, Jasło – św. Stanisława, proboszcz od 18.02.1995
Ks. mgr Jan Pępek, Kolbuszowa – św. Brata Alberta, proboszcz od 24.08.1996
Ks. mgr Stanisław Piątek, Żyznów, proboszcz od 04.04.1987
Ks. Tadeusz Pieniążek, Żarnowa, proboszcz od 10.11.2006
Ks. mgr lic. Jan Pikul, Borek Wielki, proboszcz od 24.08.2003
Ks. mgr lic. Tadeusz Pindara, Rzeszów – MB Częstochowskiej, proboszcz od 28.08.2006
Ks. mgr Ryszard Pirga, Mała, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr lic. Jacek Piróg, Sękowa, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Mieczysław Piróg, Warzyce, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr lic. Marek Płaziński, Sowina, proboszcz od 28.08.2006
Ks. Kazimierz Płonka, Pstrągowa, proboszcz od 29.08.2014
Ks. mgr lic. Marian Płonka, Glinik Polski, proboszcz od 27.08.2010
Ks. dr Andrzej Pociask, Wólka Podleśna, proboszcz od 26.03.2017
Ks. dr Janusz Podlaszczak, Rzeszów – Chrystusa Króla, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr lic. Tadeusz Polak, Niedźwiada, proboszcz od 27.08.2006
Ks. mgr Ryszard Polański, Nockowa, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Stanisław Potera, Rzeszów – św. Michała, proboszcz od 20.06.1981
Ks. mgr Ryszard Potyrała, Glinik, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Marek Prajsnar, Zarębki, proboszcz od 28.08.2006
Ks. mgr Adam Prącik, Małastów, proboszcz od 27.04.1997
Ks. mgr Zbigniew Preizner, Polany, proboszcz od 23.08.2015
Ks. mgr Artur Progorowicz, Ustrobna, proboszcz od 27.08.2010
Ks. mgr Jan Prucnal, Sokołów Małopolski, proboszcz od 22.08.2002
Ks. dr Marian Putyra, Jasło – Dobrego Pasterza, proboszcz od 01.07.1987
Ks. mgr Władysław Pykosz, Błażkowa, proboszcz od 26.08.2011
Ks. mgr Jan Pyziak, Matysówka, proboszcz od 01.07.1985
Ks. mgr Marian Raźnikiewicz, Wysoka Strzyżowska, proboszcz od 18.12.1996
Ks. mgr Jan Reczek, Jasło – NSPJ i Niep. Serca NMP, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Piotr Roman, Gładyszów, proboszcz od 26.08.2017
Ks. dr Edward Rusin, Rzeszów – Podwyższenia Krzyża Świętego, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Jerzy Rusin, Wola Rafałowska, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Stanisław Ruszel, Gorlice – Narodzenia NMP, proboszcz od 26.08.2012
Ks. mgr Krzysztof Rusznica, Zaborów, proboszcz od 21.10.2017
Ks. mgr Marek Ryba, Łowisko, proboszcz od 28.08.2004
Ks. mgr lic. Czesław Rzeszut, Sieklówka, proboszcz od 24.08.2008
Ks. mgr Henryk Rzeźnik, Klęczany k/Biecza, proboszcz od 14.09.2004
Ks. Jan Sabat, Kołaczyce, proboszcz od 02.01.1989
Ks. mgr Leszek Saczek, Jasło – Matki Bożej Królowej Świata, proboszcz od 29.08.2014
Ks. mgr lic. Piotr Sałek, Bączal Dolny, proboszcz od 14.03.2016
Ks. mgr Krzysztof Samborski MS, Dębowiec, proboszcz od 25.08.2013
Ks. Adam Samel, Głogów Małopolski – Trójcy Przenajświętszej, proboszcz od 29.08.1996
Ks. mgr Jerzy Sepioł, Będziemyśl, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Grzegorz Siciak, Poręby Dymarskie, proboszcz od 05.02.2009
Ks. mgr Mariusz Siniak, Wielopole Skrzyńskie, proboszcz od 23.08.2016
Ks. dr Wacław Sopel, Rudna Wielka, proboszcz od 27.08.2006
Ks. mgr Władysław Srebrny, Rzeszów – bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika, proboszcz od 01.01.2012
o. mgr Paweł Sroka OFMConv, Jasło – św. Antoniego, proboszcz od 21.06.2016
Ks. mgr Władysław Stachnio, Zabratówka, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Czesław Stanaszek, Kryg, proboszcz od 02.08.1992
Ks. mgr Józef Stanowski, Rzeszów – św. Judy Tadeusza, proboszcz od 23.08.2009
Ks. mgr Piotr Stefański, Kamionka, proboszcz od 23.08.2009
Ks. mgr Marek Szady, Przewrotne, proboszcz od 17.11.2005
Ks. mgr lic. Stanisław Szajna, Nowy Żmigród, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Stanisław Szcząchor, Dąbrowa, proboszcz od 25.08.2017
Ks. mgr lic. Jan Szczupak, Rzeszów – Fara, proboszcz od 27.08.2010
Ks. Piotr Szczupak, Zaczernie, proboszcz od 25.08.2001
Ks. mgr Czesław Szewczyk, Osobnica, proboszcz od 22.08.2002
Ks. mgr Michał Szuma, Lubenia, proboszcz od 22.08.2002
Ks. mgr Lucjan Szumierz, Kolbuszowa – Wszystkich Świętych, proboszcz od 05.11.2010
Ks. mgr Stanisław Szwanenfeld, Wólka Niedźwiedzka, proboszcz od 28.03.2001
Ks. mgr Władysław Szwed, Trzebuska, proboszcz od 24.08.2008
Ks. mgr Wacław Śliwa, Lipinki, proboszcz od 29.05.1994
Ks. mgr Stanisław Tarnawski, Rzeszów – św. Rocha, proboszcz od 22.08.2000
Ks. mgr Ryszard Tokarz, Mrowla, proboszcz od 23.08.2009
Ks. dr Dariusz Trojnar, Góra Ropczycka, proboszcz od 26.08.2017
Ks. mgr Andrzej Turoń, Trzcinica, proboszcz od 23.08.2016
Ks. mgr Jerzy Uchman, Tarnowiec, proboszcz od 26.08.2011
Ks. mgr Władysław Uchman, Wójtowa, proboszcz od 21.08.1999
Ks. mgr Marek Urban, Gorlice – Glinik Mariampolski, proboszcz od 16.11.2009
Ks. mgr Zbigniew Wal MS, Rzeszów – Matki Bożej Saletyńskiej, proboszcz od 28.07.2012
Ks. mgr lic. Roman Wałczyk, Godowa, proboszcz od 01.03.1984
Ks. mgr Tadeusz Wawryszko, Skołyszyn, proboszcz od 03.12.1986
Ks. mgr Artur Wesołowski, Gogołów, proboszcz od 26.08.2017
Ks. Henryk Wilk, Samoklęski, proboszcz od 04.09.1987
Ks. dr Janusz Winiarski, Trzciana, proboszcz od 18.04.2011
Ks. mgr Kazimierz Winnicki, Olchowa, proboszcz od 21.08.1999
Ks. mgr Wojciech Wiśniowski, Zagorzyce Dolne, proboszcz od 28.08.2006
Ks. mgr Edward Wnęk, Strażów, proboszcz od 26.08.2011
Ks. mgr Jan Wnęk, Faliszówka, proboszcz od 19.03.2003
Ks. mgr Jan Wojciechowski, Lublica, proboszcz od 27.08.2012
Ks. mgr Grzegorz Wojnar, Przybówka, proboszcz od 23.08.2015
Ks. mgr Henryk Wojtyło, Rzeszów – Bożego Ciała, proboszcz od 30.05.1980
Ks. dr Jan Wolak, Strzyżów – Niepokalanego Poczęcia NMP, proboszcz od 22.08.2000
Ks. Stanisław Wójcik, Rzeszów – św. Józefa Sebastiana Pelczara, proboszcz od 20.08.1995
Ks. dr Tadeusz Wyskiel, Rzeszów – Matki Bożej Różańcowej, proboszcz od 17.04.1990
Ks. mgr Jan Ziemiński, Szufnarowa, proboszcz od 26.08.2011
Ks. mgr lic. Paweł Zimny, Budy Głogowskie, proboszcz od 22.08.2002
Ks. Stanisław Zimny, Mogielnica, proboszcz od 22.08.2002
Ks. Kazimierz Żak, Nowa Wieś k. Rzeszowa, proboszcz od 01.07.1988
Ks. mgr Grzegorz Żywiec, Smerekowiec, proboszcz od 01.08.2017