Pielgrzymowanie z Janem Pawłem II w Rzeszowie

Wpisany przez Admin

Odwaga Świętości

Szczególnym wydarzeniem rzeszowskich obchodów X Dni Papieskich: Jan Paweł II – Odwaga Świętości będzie Pielgrzymowanie z Janem Pawłem II po Rzeszowie. W dniach 8-10 X 2010 r. każdy będzie mógł jako pielgrzym (indywidualnie, rodzinnie, w grupie koleżeńskiej czy klasowej, itp.) przejść sobie rzeszowskim „szlakiem Świętych”. Szlak ten wyznaczają miejsca związane z osobami, które Jan Paweł II beatyfikował lub kanonizował.

W organizację tego przedsięwzięcia włącza się młodzież objęta papieskim programem formacyjnym oraz wolontariusze papiescy.

szlak_swietychTRASA PIELGRZYMOWANIA
Stacje obowiązkowe: (kolejność dowolna z wyjątkiem stacji nr 6)
1. Bazylika – Ojcowie Bernardyni (św. Jan z Dukli)
2. Fara Rzeszowska (bł. Natalia Tułasiewicz)
3. KATEDRA i Park Papieski (beatyfikacja J.S. Pelczara)
4. Krzyż-pomnik ofiar komunizmu przy Zamku bł. Władysław Findysz)
5. Ratusz Rzeszowski
6. Kościół Św. Krzyża (TU ZAKOŃCZYĆ pielgrzymowanie)
Stacje do wyboru: (dodatkowe miejsca dla chętnych)
7. Kościół św. Józefa na Staromieściu (bł. Jan Balicki)
8. Kościół św. Jadwigi Królowej
9. Kościół bł. Karoliny Kózkówny
10. Kościół św. Józefa Sebastiana Pelczara

Przy każdym z tych 10 wymienionych miejsc będzie stanowisko prowadzone przez wolontariuszy papieskich, którzy będą już od godz. 14.00 w piątek (8 X br.) wydawali Karty Pielgrzyma Papieskiego tym, którzy zapragną odbyć pielgrzymkę i udzielali informacji.

JAK PIELGRZYMOWAĆ?

1. Przy pierwszej stacji Twojego pielgrzymowania odbierz KARTĘ PIELGRZYMA PAPIESKIEGO. Dokumentuj w niej swoje pielgrzymowanie prosząc przy obowiązkowych i dodatkowych stacjach
o potwierdzenie Twojej pielgrzymiej obecności.
2. Ze względów organizacyjnych pielgrzymuj w następujących godzinach: piątek: 14.00–18.00; sobota: 8.00–18.00; niedziela: 8.00-18.00. Pielgrzymowanie możesz sobie rozłożyć nawet na 3 dni.
3. Jako pielgrzym papieski módl się wykonując z wiarą i pobożnością praktyki religijne zaproponowane przy poszczególnych stacjach (szczegóły w KARCIE).
4. Jeśli Twoja pielgrzymka będzie odbywała się także w niedzielę, to sam/a, w dodatkowej rubryce, wpisz kościół, w którym uczestniczyłeś/aś we Mszy św.
5. Zakończ pielgrzymkę w kościele Św. Krzyża (ul. 3-go Maja) najpóźniej 10 X br. (niedz.) do godz. 18.00. Przy tej stacji zostanie zweryfikowana Twoja Karta, a następnie potwierdzone odprawienie pielgrzymki poprzez wpis do Rzeszowskiej Księgi Pielgrzyma Papieskiego.
6. Raport z pielgrzymowania będzie przedstawiony w Dniu Papieskim ok. godz. 21.15 podczas Koncertu na Rynku Rzeszowskim. Wtedy też zostaną rozlosowane symboliczne nagrody (wypełnij kupon przy ostatniej stacji).

Zapraszamy Cię zatem do pielgrzymowania rzeszowskim „szlakiem Świętych” w duchu dziękczynienia Panu Bogu za dar Jana Pawła II, który odznaczał się „odwagą świętości”. Na pielgrzymim szlaku będziesz i Ty miał okazję, aby w zażyłej modlitwie przedstawiać Świętemu Bogu różne, często tylko Tobie wiadome, sprawy osobiste i rodzinne, zawodowe i sąsiedzkie, parafialne i narodowe.

INFORMACJE:
Ks. Janusz Podlaszczak: 602 – 66 76 94
jpodlaszczak@pcen.pl
www.zywekamienie.pl (od 1 X 2010 r.)