Jan Paweł II

Przybycie Ojca Świętego do Rzeszowa

Wpisany przez Admin

Ukazał się album przypominający wizytę Jana Pawła II w Rzeszowie, 2 czerwca 1991 roku.

 

Album Jan Pawel II w RzeszowieZe wstępu Biskupa Kazimierza Górnego do albumu:
„Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście”. Z radością przyjmujemy album poświęcony Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, wydany przez rzeszowskie wydawnictwo i drukarnię „Bonus Liber”. Jest to publikacja potwierdzająca więź naszego Wielkiego Rodaka z Podkarpaciem i z Rzeszowem.

Wystarczy wspomnieć, że Błogosławiony Papież nie tylko przebywał w Rzeszowie, ale jest On również jego Honorowym Obywatelem, jak również Doktorem Honoris Causa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Miłym dla nas akcentem jest fakt, że w Rzeszowie wówczas Jan Paweł II beatyfikował Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara i konsekrował świątynię – przyszłą katedrę rzeszowską.
Pozycja ta wpisuje się również doskonale w atmosferę przeżywanych ostatnio wydarzeń takich jak beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła, którą przeżywaliśmy l maja 2011 roku w Rzymie jak i 20 rocznica jego pobytu w Rzeszowie podczas IV pielgrzymki do Polski.
Ufamy, że ta piękna edycja, ukazująca wizytę Ojca Świętego w Rzeszowie, jak również Jego beatyfikację, stanie się piękną dokumentacją historyczną, jednym z najważniejszych wydarzeń dla naszego regionu i jego mieszkańców.
Dziękując Wydawnictwu „Bonus Liber” za tę pozycję wyrażam pragnienie, aby poprzez obcowanie z fotograficznym obrazem Błogosławionego i zawartymi w nim treściami, wpatrywać się także w jego wnętrze: w to czym żył, czego nauczał i ku czemu nas prowadził.
Błogosławionego Jana Pawła II prosimy, aby upraszał nam wszystkim wierność oraz miłość Boga i Ojczyzny.