Bp Edward Białogłowski

Zaproszenie na dziękczynienie za posługę pasterską Biskupa Kazimierza Górnego

Wpisany przez Admin

Zaproszenie na dziękczynienie za posługę pasterską
Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego

W związku z zakończeniem posługi Ks. Biskupa Kazimierza Górnego, jako biskupa rzeszowskiego pragniemy wspólnie złożyć Bogu dziękczynienie za Jego służbę i wszystkie dzieła, które dokonały się w ciągu ponad 21 lat istnienia naszej Diecezji. Zapraszamy więc w niedzielę, 14 lipca, na godz. 17.00 do Katedry na dziękczynną Eucharystię: kapłanów, siostry zakonne i wiernych świeckich: członków duszpasterstw, ruchów, stowarzyszeń, przedstawicieli parafii, władz, służb mundurowych, uczelni i szkół oraz wszystkich, którym bliska jest osoba pierwszego Biskupa Rzeszowskiego. Niech nasz udział będzie wyrazem wdzięczności za ojcowskie serce Księdza Biskupa, za jego ogromny trud budowania od początku struktur Diecezji, za jego świadectwo miłości Chrystusa Eucharystycznego i Matki Najświętszej, a także Ojczyzny, rodziny i każdego człowieka.

To dziękczynienie oraz prośbę o błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata Jego posługi biskupiej pośród nas pragniemy zanosić przez wstawiennictwo Matki Najświętszej – Pani Rzeszowa oraz patronów naszej Diecezji św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz bł. Karoliny.

+Edward Białogłowski

Biskup Pomocniczy