Szkoły katolickie

ul. ks. J. Jałowego 1
telefon: (17) 853 64 42
e-mail: prezentek@szkola.opoka.org.pl

Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Pawła II powstało z inicjatywy księdza biskupa Kazimierza Górnego, który poprosił Siostry Prezentki o prowadzenie szkoły. Szkoła rozpoczęła działalność edukacyjną 1 września 1997 roku. W pierwszym roku swego istnienia korzystała z budynku parafialnego Parafii Farnej. Aktualną siedzibą szkoły jest budynek przy ulicy księdza Józefa Jałowego 1. Jest to dawna bursa księdza Feliksa Dymickiego, założona dla chłopców z ubogich rodzin wiejskich. Liceum jest tutaj od od 1998 roku, a od 1999 roku działa tu również Gimnazjum Sióstr Prezentek. 16 października 2003 r. – w 25. rocznicę pontyfikatu Papieża Jana Pawła II –nastąpiło poświęcenie nowo wybudowanej kaplicy i sali gimnastycznej.

2. Publiczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Pauli Montal Sióstr Pijarek

35-514 Rzeszów, ul. Sanocka 70
e-mail: psppaula@op.pl
gim.pijarki@gmail.com

26 lutego 2015 r. społeczność Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek w Rzeszowie przeżywała jubileusz dziesięciolecia istnienia. Szkoła mieści się w budynku przy ul. Sanockiej na terenie parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. W 2005 r. roku powstała szkoła podstawowa. Sześć lat później siostry pijarki utworzyły gimnazjum. Obecnie prowadzą Publiczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum im. Pauli Montal. W programie obchodów była Msza św. o godz. 8.30 w kościele bł. Karoliny. Eucharystii przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W homilii zwrócił uwagę na, nie tracące na znaczeniu, dzieło wszechstronnego wychowania i edukacji młodego pokolenia. Bezpośrednio po homilii odbył się obrzęd poświęcenia sztandaru szkoły. Po Mszy św. uczestnicy jubileuszu przeszli do budynku szkoły, gdzie uczniowie zaprezentowali program ukazujący postać patronki szkoły – św. Pauli Montal – założycielki zgromadzenia pijarek (26 lutego obchodzone jest jej wspomnienie liturgiczne).  (tn)

3. Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek

BZIANKA 20
tel. 17/861-28-66
szk.nazaretanek@o2.pl
www.nazaretanki.szkola.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek rozpoczęła swą działalność w Bziance 1 września 2012 r. Powstała w miejsce zlikwidowanej Szkoły Podstawowej prowadzonej przez  Gminę Świlcza. W pierwszym roku jej działalności w szkole było 58 uczniów, 16 nauczycieli , 2 pracowników administracyjnych i 2 pracowników obsługi.