Bp Jan Wątroba Newsy

Biskup Rzeszowski w Irlandii

Wpisany przez Admin

13 czerwca 2015 r. po raz 10. Polonia Irlandzka spotkała się na pielgrzymce do Maryjnego Sanktuarium w Knock, co. Mayo. Pielgrzymce przewodniczył Ks. Biskup Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.

Knock (w hr. Mayo) jest niewielką miejscowością w Irlandii w której znajduje się sanktuarium narodowe Irlandczyków, uważane za jedno z ważniejszych sanktuariów maryjnych na świecie, gdzie  21 sierpnia 1879 r.  miało miejsce objawienie maryjne.
Program X Pielgrzymki Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Knock:
11:30 – Droga krzyżowa w Bazylice (spowiedź w trakcie drogi krzyżowej).
12:15 – Konferencja (ok. 20 min) – poprowadzi Ks. Bp Jan Wątroba w kościele
12:40 – Spotkanie z Witkiem Wilkiem (ok. 20 min) – będzie mówił jak żyć z pasją
13:00 – Posiłek
14:00 -14:45 Spowiedź w kaplicy (Chapel of Reconciliation)
15:00 – Msza św. po przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
Po Mszy św. agapa (St Joseph’s Hall)
Podczas agapy w St Joseph’s Hall prezentacja Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach (15 min)
17:30 – Powrót

Na podstawie: https://pl-pl.facebook.com/DuszpasterstwoDlaPolonii/posts/487847794700264

Ks. Biskup odwiedza Polonię i pracujących tam kapłanów, także  z naszej diecezji.

Foto: “Knock shrine” autorstwa Original uploader was EamonnPKeane at en.wikipedia – Transferred from en.wikipedia; transferred to Commons by User:Avemundi using CommonsHelper.. Licencja Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons.