Bp Jan Wątroba Newsy

Biskup Jan Wątroba ojcem synodalnym

Wpisany przez Tomasz Nowak

Od 4 do 25 października 2015 r. w Rzymie będzie obradowało XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Tematem obrad będzie „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Przedstawicielami Episkopatu Polski będą: abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski , abp Henryk Hoser – biskup warszawsko-praski oraz bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski i przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Episkopacie Polski. Kandydatury trzech biskupów 22 maja br. zatwierdził papież Franciszek. Informację o tym podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej 16 czerwca br. Papież zatwierdził też zastępców ojców synodalnych, w przypadku, gdy nie będą mogli uczestniczyć w obradach. Są to: abp Józef Michalik – metropolita przemyski, abp Marek Jędraszewski – metropolita łódzki oraz ks. Edmund Michalski MSF – przełożony generalny Misjonarzy Świętej Rodziny.

Bp Jan

Bp Jan Wątroba