Galerie 2015 Newsy

Festiwal Pieśni Religijnej “Cantate Deo” w Rzeszowie

XIX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej Cantate Deo

W dniach 19 – 20 czerwca br. w Rzeszowie w kościele farnym odbył się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej Cantate Deo. W XIX już edycji festiwalu wzięło udział 18 chórów w pięciu kategoriach. Jury festiwalu nie przyznało nagrody Grand Prix. Przyznało następujące miejsca:

W kategorii chórów dziecięco- młodzieżowych:
I miejsce: Chór Dziecięcy „La Musica” Gimnazjum nr 16 w Lublinie (dyr. Zdzisław Ohar)
II miejsce: Chór „Kantylena” III LO w Lublinie (dyr. Małgorzata Nowak)
III miejsce: Chór Mieszany II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu (dyr. Antoni Stańczyk)

W tej kategorii wystąpił chór Dominanta III LO im. C. K. Norwida w Rzeszowie (dyr. Wiesław Pyzia)

W kategorii chórów męskich i żeńskich:
III miejsce: Chór Męski „Gloria” MGDK w Wysokiej Głogowskiej (dyr. Mirosław Szpyrka) oraz Chór Żeński „Cantica” ze Słowacji (dyr. Mária Mišunová)

W kategorii chórów mieszanych:
I miejsce: Chór Mieszany „Veraicon” Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu (dyr. Izabela Biskupska)
II miejsce: Chór mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” w Mielcu (dyr. Antoni Stańczyk) oraz Chór Nauczycielski „Akord” Związku Nauczycielstwa Polskiego i samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (dyr. Paweł Lis)
III miejsce: Chór Mieszany „Lipka” z Nitry (Słowacja) – (dyr. Mária Mišunová)

W tej kategorii wystąpiły chóry: Chór Alba Cantans” parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (dyr. Kornelia Ignas); Chór Mieszany „Canon” GOKiCz w Białobrzegach (dyr. Sylwia Wojnar); Chór Mieszany „Michael” OKMG w Kańczudze (dyr. Hubert Hadro); Chór Mieszany „Cantilena” MOK w Radymnie (dyr. Dorota Gunia);

W kategorii chórów kameralnych:
I miejsce: Chór Kameralny „Ars Cantata” z Warszawy (dyr. Anna Celmer-Falkiewicz)
II miejsce: Chór Kameralny „Portamento” MDK w Starachowicach (dyr. Bożena Magdalena Mrózek)
III miejsce: Chór Parafii św. Bartłomieja w Goraju (dyr. Diana Adamska)

W kategorii chórów akademickich:
I miejsce: Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej (dyr. Justyna Szela-Adamska)

Tekst: Ks. dr Andrzej Widak
Foto: Ks. Waldemar Krzeszowski