Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XIII Niedzielę Zwykłą, 28.06.2015 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

KOMUNIKATY KURII – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28. 06.2015 r.

1. Przesyłamy List Biskupa Rzeszowskiego z okazji zbliżającej się 38. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – do odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych w najbliższą niedzielę.

2. Zapraszamy w sobotę, 27 czerwca br., na Uroczystość ogłoszenia Maryi Niepokalanej Patronką Gorlic. O godz. 10.30 w maryjny klimat wprowadzi montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z I LO im. Bpa Marcina Kromera. Uroczystej Mszy św.  o godz. 11.00 na Gorlickim Rynku przewodniczyć będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Homilię wygłosi Bp Jan Niemiec.

2. W dniach 1-2 lipca 2015 r. odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazdy autokarowe 2 lipca br. (czwartek) organizują dekanalni duszpasterze nauczycieli. Prosi się o przekazanie informacji do szkół i zaproszenie nauczycieli do udziału.

3. W sobotę, 4 lipca, odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutno – Wynagradzająca za Grzechy Przeciwko Życiu do Tarnowca. W programie: 9.00 Wykład ks. prof. Dariusza Oko, Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny. O godz. 11.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Po Eucharystii agapa, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii przy Pomniku Nienarodzonych.

4. W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się XXVIII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu k. Jasła. Szczegóły na stronie: http://www.spotkania.saletyni.pl/. Zachęcamy do udziału.

5. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na dodatkowe pokazy filmu „Apartament”, ukazującego wakacyjne wyjazdy Jana Pawła II z najbliższymi współpracownikami. Film będzie wyświetlany w dniach 26-28 czerwca. Szczegóły na stronie: www.kinozorza.pl.

6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2015/2016. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje umiejętności, wiedzę muzyczno-liturgiczną, także organistów, którzy nie mają Dyplomu Studium Organistowskiego a chcieliby uzupełnić swoje organistowskie kwalifikacje. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Szczegółowe informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Prosimy o umieszczenie plakatu w gablocie z ogłoszeniami.

7. W ostatnich dniach do każdej parafii Księża Przewodnicy dostarczyli plakaty informujące o 38. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bardzo prosimy czcigodnych Księży Proboszczów, aby w ramach ogłoszeń parafialnych zachęcili swoich parafian do udziału w tej formie rekolekcji. Informacje o pielgrzymce można uzyskać u Księży Przewodników i na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

8. Dla księży proboszczów (chętnych) odbędzie się spotkanie z panem senatorem Kazimierzem Jaworskim na temat możliwości dofinansowania parafii przez budowę instalacji fotowoltaicznych: – spotkanie w Rzeszowie, w Instytucie przy ul. Witolda we wtorek 30.06 o godz. 10:00 – spotkanie w Jaśle, w sali przy parafii farnej, w środę 1.07 o godz. 10:00