Modlitwa, koncert i katechezy w Domu Fundacji Troska

Już drugi raz w domu rekolekcyjnym Fundacji Troska w Kozłówku w Gminie Wiśniowa została zorganizowana majówka. Tym razem obyła się 16 maja w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Szczególnym gościem wydarzenia był ks. Biskup Jan Niemiec, fundator domu. Majówka rozpoczęła się procesją z Figurą Matki Bożej Troskliwej. Chłopcy nieśli pochodnie, flagi, dziewczęta tańczyły taniec uwielbienia. Proboszcz miejsca ks. Maciej Figura wniósł relikwie św. Jana Pawła II. Po odśpiewaniu litanii loretańskiej ks. Tomasz Blicharz wygłosił konferencję. W przerwie wszyscy uczestniczy częstowali się pysznym bigosem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kozłówka. Następnie rozpoczął się koncert ewangelizacyjny zespołu ELYON z Rzeszowa. Był on połączony ze świadectwami: Jakuba Grądzkiego i Sióstr Felicjanek ze Strzyżowa. Siostry zakonne przyniosły relikwie św. Siostry Faustyny. Dalej charyzmatyk ks. Marek Wasąg założyciel Wspólnoty Miłości Miłosiernej z Polańczyka wygłosił katechezę. O godz. 21:00 ks. Krzysztof Szczęch z Dobrzechowa wniósł Najświętszy Sakrament. Ks. Marek poprowadził nabożeństwo o uzdrowienie wewnętrzne. Całość wydarzenia zakończono o 22:30. Szczególne podziękowanie organizatorzy składają Ośrodkowi Kultury z Wiśniowej za pomoc i profesjonalne nagłośnienie. Jak powtarza pomysłodawca tego wydarzenia ks. Piotr Gnat, wpisało się ono w nurt nowej ewangelizacji, której działania są skierowane do tych którzy stracili relacje z Kościołem. Wydarzenie to dało możliwość spotkania człowieka z Osobą żywego Jezusa, który zawsze zaskakuje. Za rok kolejna majówka, więc warto wpaść do Kozłówka.

Paweł Wolański