Galerie 2015 Newsy

Pielgrzymi do Lwowa wyruszyli w drogę

Wpisany przez Tomasz Nowak

25 czerwca 2015 r. o godz. 6.00 rozpoczęła się 7. Rzeszowska Pielgrzymka Piesza do Lwowa. Pierwszym jej punktem była Eucharystia w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczyło dziewięciu kapłanów, wśród nich dyrektorzy Caritas Diecezji Rzeszowskiej: ks. Stanisław Słowik i ks. Władysław Jagustyn. Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej w homilii zwrócił uwagę na szlak świętych żyjących na ziemi rzeszowskiej, przemyskiej i lwowskiej, którzy pozostawili po sobie wciąż aktualne przesłanie związane z wiernością Panu Bogu.

Po Mszy św. i krótkim śniadaniu, punktualnie o godz. 7.15, grupa około 170 osób, za orkiestrą dętą WSK, wyruszyła w kierunku mostu Zamkowego. Około 50 osób, wśród nich bp Jan Wątroba, towarzyszyły pielgrzymom przez pierwsze kilometry. W Malawie pielgrzymi zatrzymali się na dłużej na ciepłe śniadanie. Pierwszy nocleg zaplanowano w Kańczudze, kolejne w Żurawicy, Mościskach, Gródku i Godowicji.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. W ogłoszonym przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II pielgrzymi będą dziękować za święte życie Papieża Polaka prosząc o dar pokoju na Ukrainie i świece. W sobotę, 27 czerwca, pielgrzymi przekroczą granicę w Medyce i przez Gródek i Mościska pójdą w kierunku Lwowa. 30 czerwca o godz. 11.00 w katedrze lwowskiej odbędzie się uroczysta Msza św. na powitanie pielgrzymów. W ostatnim dniu dołączą do nich pielgrzymi, którzy przyjadą do Lwowa autokarami. (tn)

Zdjęcia – tn