Galerie 2015 Newsy

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Jaśle

9 czerwca do Jasła przybyły symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i ikona Matki Bożej “Salus Populi Romani”.

Symbole przed budynkiem Gimnazjum nr 2 powitała licznie zgromadzona młodzież wraz z duchownymi oraz przedstawicielami władz miasta. Po krótkiej liturgii słowa, w uroczystym przemarszu ulicami Jasła, Krzyż wraz z  Ikoną Matki Bożej “Salus Populi Romani” przeniesiono do kościoła pw. św. Stanisława BM. Stamtąd symbole powędrowały do I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącego. Popołudniu papieskie znaki nawiedziły pozostałe instytucje jasielskie.

Peregrynację zakończyła o godz. 18.00 Msza Święta i adoracja Krzyża w kościele oo. Franciszkanów, której przewodniczył ks. Bp Edward Białogłowski.

Tekst i Fot. Natalia Janowiec