Galerie 2015 Newsy

Uroczystości ku czci patrona miasta Jasła

13 czerwca, tłumy jaślan wzięły udział w obchodach z okazji Dnia Patrona Miasta Jasła – św. Antoniego. Uroczystości rozpoczęła o godz. 17.00 Msza Święta w Sanktuarium pw. św. Antoniego w Jaśle, której przewodniczył ks. abp. Mieczysław Mokrzycki (metropolita lwowski, sekretarz papieski w latach 1996 do 2007). Następnie ulicami miasta przeszła procesja na Skwer św. Antoniego, gdzie ksiądz arcybiskup, relikwiami świętego udzielił błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom Jasła. Po uroczystym błogosławieństwie, wierni udali się ponownie przed kościół OO. Franciszkanów, gdzie pobłogosławiono ,,chlebki św. Antoniego’’, symbolizujące znak jedności. Chlebki wszystkim czcicielom św. Antoniego rozdawała młodzież z Caritasu. Na zakończenie w niebo wypuszczono kolorowe balony z pozdrowieniami, podziękowaniami i prośbami do jasielskiego patrona.

Tekst i foto: Natalia Janowiec