Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XIV Niedzielę Zwykłą, 5.07.2015 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

KOMUNIKATY KURII – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 5.07.2015 r.

1. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego.
Prosimy bardzo, wedle uznania, o przekazanie tej informacji w ramach ogłoszeń parafialnych i wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele. Treść ogłoszenia i plakatu informuje o ważnej sprawie dla Diecezji Rzeszowskiej, ze względu na umiejscowienie powyższych studiów w naszym Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

2. W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się XXVIII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu k. Jasła. Szczegóły na stronie: http://www.spotkania.saletyni.pl/. Zachęcamy do udziału.

3. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2015/2016. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje umiejętności, wiedzę muzyczno-liturgiczną, także organistów, którzy nie mają Dyplomu Studium Organistowskiego a chcieliby uzupełnić swoje organistowskie kwalifikacje. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 – 13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Szczegółowe informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie.

4. Uprzejmie informujemy, że od dnia 14 lipca br. z Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” realizowane będą nowe połączenia lotnicze do Edynburga w Szkocji – dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty w bardzo atrakcyjnych cenach zawierających opłatę za duży bagaż.