Galerie 2015 Newsy

W Dębowcu zakończyły się 28. MSSM

Wpisany przez Admin

Dębowiec pożegnał uczestników 28. Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych. Młodzi z uwagą słuchali konferencji i modlili się podczas Eucharystii.

Sobotni dzień spotkania zarazem ostatni, zakończyła konferencja Patrycji Hurlak. Polska aktorka opowiedziała młodym ludziom o swoim życiu, przypominającym piekło. Odwróciwszy się od Boga otworzyła się na działanie złego ducha. Dotyk Bożej miłości sprawił, iż od dwóch lat w aktorce nie płonie już ogień piekielnego zła, lecz ogień miłości Bożej, który ją uzdrawia, oczyszcza i umacnia. Artystka przybliżyła również młodym ludziom jak ważna jest Eucharystia w życiu każdego człowieka oraz w jaki sposób można się do niej przygotować, by odczuć moc i obecność prawdziwego Boga.
Przed południem uczestnicy wzięli udział w Eucharystii, koncelebrowanej przez ks. Silvano Marisa z Rzymu, przełożonego generalnego MS oraz ks. Andrzeja Zagórskiego, prowincjała MS. W homilii ks. generał wspomniał na ważność słów Maryi z La Salette, przybliżył wszystkim zebranym postać bł. Pier Giorgio Frassati oraz udzielił młodym kliku bardzo ważnych rad. – ,,Zbliżcie się moje dzieci’’ te słowa Maryja, kieruje dziś do was, młodych ludzi. Matka prawdziwego Boga, pragnie otoczyć was matczyną miłością i opieką. Nie bójcie się odpowiadać na to wezwanie. Pragnę wam również przekazać kilka ważnych sugestii, które zaczerpnąłem z życia bł. Pier Giorgio: starajcie się być zawsze osobami, które kochają dialog, nie zamykajcie się w sobie, budujcie mosty, budujcie relacje pomiędzy sobą, w rodzinie, w szkole, tam gdzie macie przyjaciół, także z tymi osobami, które nie myślą tak jak wy, z tymi którzy żyją na marginesie, z najbardziej ubogimi w społeczeństwie. Zawsze bądźcie twórcami pokoju i pojednania.’’ – mówił ks. Silvano Marisa.
W tegorocznym spotkaniu udział wzięło kilka tysięcy młodych ludzi.

Tekst i foto: Natalia Janowiec