Galerie 2015 Newsy

Kardynał Dziwisz w Lipinkach

Od 14 do 17 sierpnia 2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach odbyły się uroczystości odpustowe połączone z 35. rocznicą koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach (Madonna Lipińska została ukoronowana 17 sierpnia 1980 r. przez biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza). Uroczystości odpustowe rozpoczęły się 14 sierpnia, o godz. 20.00 Mszą św. w zabytkowym kościele w Lipinkach. W sobotę, 15 sierpnia,  sumie  o godz. 11.00 przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W czasie Mszy św. Biskup Rzeszowski pobłogosławił wieńce żniwne. Z kolei niedzielnej sumie o godz. 11.00 przewodniczył biskup Jan Niemiec. W poniedziałek, 17 sierpnia, Lipinki odwiedził metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Jego obecność była związana z 35. rocznicą koronacji. Podczas uroczystości kardynał Dziwisz wprowadził do sanktuarium w Lipinkach relikwie św. Jana Pawła II. (tn)

Zdjęcia: Robert Huk

Fragment homilii Ks. Kardynała Stanisław Dziwisza w Lipinkach