Dożynki Gminy Tyczyn

W niedzielę, 23 sierpnia 2015r. odbyły się Dożynki Gminy Tyczyn. Uroczystość rozpoczęła msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. Sławomira Balawendra- proboszcza parafii w Kielnarowej, który wygłosił okolicznościową homilię. Mszę św. koncelebrowali ks. Marian Czenczek- proboszcz parafii w Tyczynie i ks. wikariusz Krzysztof Kalamaszek. Podczas mszy zostały poświęcone chleby z tegorocznych plonów oraz dziewięć dożynkowych wieńców.

Po mszy św. barwny korowód na czele z Orkiestrą Dętą, wieńcami, zaprzęgami konnymi banderią konną przemaszerował ulicami miasta do parku, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po odśpiewaniu pieśni dożynkowej „Plon niesiemy plon”, starostowie przekazali chleby na ręce Burmistrza Tyczyna Janusza Skotnickiego.

Starostowie dożynek poczęstowali publiczność chlebem, a następnie na scenie prezentowały się Zespoły Śpiewacze z naszej gminy.

• Zespół Śpiewaczy „ Matysowianie”
  • Zespół Śpiewaczy „Borkowianie”
  • Zespół Tańca Ludowego „Młodzi Tyczyniacy”
  • Zespół Śpiewaczy „Hermanowiacy”
  • Zespół Śpiewaczy z Kielnarowej
  • Zespół Śpiewaczy „Tyczyniacy”
  • Kapela Wójta Tycznera – akompaniowała zespołom: z Tyczyna, Hermanowej, Borku Starego i Matysówki.

Organizatorami Dożynek Gminy Tyczyn byli: Burmistrz Tyczyna, Parafia Tyczyn Miejsko-Gminny Ośrodek kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, Rady Sołeckie, Zarząd Osiedla w Tyczynie.

Patronat Medialny objęły: Gazeta Codzienna Nowiny, portal nowiny24.pl, TVP Rzeszów.
Tekst: Dorota Ząbek

Zdjęcia: Dorota Drozd