Galerie 2015 Newsy

Dożynki w Ropczycach

W niedzielę, 16 sierpnia, odbyły się Dożynki Gminne w Ropczycach. Rozpoczęły się Mszą Święta w ropczyckiej Farze o godz 15.30. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas i honorowy obywatel Ropczyc. Wieńce, umieszczone wokół świątyni, zostały poświęcone w czasie procesji wejścia. Po Mszy św. nastąpił przemarsz grup dożynkowych na stadion Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji. O godz. 17.15 odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych. Starostami dożynek byli w tym roku pani Elżbieta Rachwał i pan Jan Ździebko. Wieńce zaprezentowało 13 grup dożynkowych.
Później miały miejsce występy zespołów The Keepers i Piersi. Święto plonów zakończyło się zabawą dożynkową z towarzyszeniem zespołu Drimers.

Foto: Piotr Skałuba, UM Ropczyce