Galerie 2015 Newsy

Jak sobie radzą pielgrzymi w drodze na Jasną Górę?

W minioną niedzielę, 9 sierpnia, pielgrzymi przeszli szósty z dziesięciu dni pielgrzymkowych. Jeszcze tylko trzy dni dzieli ich od spotkania z Matką Bożą w Ikonie Jasnogórskiej (w czwartek 13 sierpnia o godz. 11.30 Msza św. na Jasnej Górze kończy 38. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę). Jak można zobaczyć na zdjęciach, zmęczenie miesza się z radością. Szczególnie męczące są upały, które od początku towarzyszą pielgrzymom, choć weterani pielgrzymkowi, którzy w przeszłości doświadczali i deszczu i słońca, mówią, że “lepiej jak grzeje niż leje”. W niedzielę, gdy pielgrzymi przechodzili przez Polichno, mieszkańcy, chcąc ulżyć pątnikom, przygotowali wodną kurtynę. W Kozubowie na niebie pojawiła się niewielka chmura. Deszcz okazał się bardzo słaby i szybko się skończył. Na niedzielną Eucharystię do pielgrzymów dołączyli uczestnicy rowerowej pielgrzymi z Rzeszowa, którzy wyjechali ze stolicy Podkarpacia 8 sierpnia. Mszy św. w Kozubowie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Codzienną relację i galerię zdjęć z pielgrzymkowej trasy można znaleźć na: radiovia.com.pl. (tn)

Zdjęcia – Radio Via