Galerie 2015 Newsy

Jubileusz 650- lecia parafii w Osieku Jasielskim

Wpisany przez Admin
2 sierpnia o godz. 11.00 w Osieku Jasielskim w parafii pw. Przemienienia Pańskiego odbyła się uroczysta suma jubileuszowa, której przewodniczył ks. bp. Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Wierni, którzy w niej uczestniczyli, dziękowali Bogu za dar Jubileuszu 650-lecia istnienia parafii. Uroczystą homilię wygłosił ks. dr Sławomir Zych, który wszystkim zebranym przybliżył dzieje tutejszej parafii oraz historię łaskami słynącego obrazu Pana Jezusa Przemienionego, widniejącego w ołtarzu głównym świątyni. Mszę Świętą zakończyła procesja Eucharystyczna, po której wierni udali się na rynek, by wysłuchać krótkiego koncertu jubileuszowego. Centralne obchody zgromadziły ogromną rzeszę wiernych i stały się okazją do umocnienia więzi z Bogiem.

Fot. NJ
Natalia Janowiec