Galerie 2015 Newsy

Msza św. dziękczynna w Nowym Żmigrodzie

W niedzielę, 23 sierpnia o godz. 16.00 na żmigrodzkim rynku odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna w 10 rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Władysława Findysza oraz w 25 rocznicę świeceń biskupich Ks. Abpa Edwarda Nowaka. Mszy św., z udziałem księży biskupów z Rzeszowa, kapłanów, przedstawicieli władz i wiernych świeckich, przewodniczył Ks. Abp Jubilat. Na początku Mszy św. wszystkich przybyłych powitał Ks. Proboszcz Henryk Maguda. Następnie Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba odczytał list gratulacyjny od Ojca Świętego Franciszka z racji jubileuszu Ks. Arcybiskupa. Homilię wygłosił ks. Prałat Stanisław Potera, proboszcz z parafii św. Michała w Rzeszowie, rodak ze Starego Żmigrodu. Pod koniec Mszy św. życzenia Ks. Arcybiskupowi złożył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, przedstawiciele władz samorządowych, parafianie, strażacy, rodak – Ks. Bogusław Turek oraz ks. Proboszcz. Przed błogosławieństwem Ks. Arcybiskup podziękował Bogu i ludziom za 25 lat swojej posługi biskupiej, za to, że na drodze swego życia spotkał bł. Ks. Władysława Findysza i św. Jana Pawła II.

Foto: Mateusz Smyka