Galerie 2015 Newsy

Pielgrzymi z Rzeszowa są już na Jasnej Górze

13 sierpnia 2015 r. o godz. 10.00 blisko 1500 pątników 38. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki dotarło na Jasną Górę. W ciągu dziesięciu dni wierni pokonali trasę licząca prawie 280 kilometrów. Tegoroczne hasło „Patrz w Maryję i zobacz Jezusa” było rozpatrywane w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Przed tron Matki Bożej pielgrzymów wprowadzili: bp Edward Białogłowski i ks. Witold Wójcik – dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki. Pod szczytem, na zmęczonych upałami pątników, czekał biskup rzeszowski Jan Wątroba. Specjalnie na powitanie przyjechali przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich z Podkarpacia i Rzeszowa. O godz. 11.30 odbyła się Msza św. na szczycie Jasnej Góry, w której, oprócz pielgrzymów z diecezji rzeszowskiej, uczestniczyli pątnicy z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, diecezji pelplińskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej i drohiczyńskiej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Po Eucharystii pielgrzymi rozjechali się do swoich domów. Niektórzy skorzystali z zarezerwowanych autokarów. Po wielu z nich wyjechali bliscy, którzy przy okazji nawiedzili Sanktuarium Królowej Polski. (tn)

Zdjęcia: www.radiovia.com.pl (na stronie Radia Via znajduje się pełna galeria)