Galerie 2015 Newsy

Rolnicy podziękowali za plony

W niedzielę, 23 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu rolnicy podziękowali za tegoroczne plony. Tuż przed nabożeństwem na plac sanktuaryjny dotarł barwny korowód dożynkowy. W korowodzie szły delegacje ze wszystkich gmin pow. jasielskiego. Powiatowe święto plonów rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jerzy Uchman, kustosz tarnowieckiego Sanktuarium, diecezjalny duszpasterz rolników. – Dziękujemy dzisiaj opatrzności za owoce ziemi, naszej Matki. Dziękujemy rolnikom, mieszkańcom, każdej wsi za trud włożony w zbiór plonów. Dożynki są waszym świętem, ale mają także przypominać nam, że to dzięki pracy rolnika na nasze stoły trafia polski chleb. Życzę, żeby tego chleba nigdy nie zabrakło. – mówił w homilii ks. Uchman. We Mszy Św. uczestniczyli najważniejsi goście Powiatowego Święta Plonów, czyli przedstawiciele władz gminnych, powiatowych wojewódzkich oraz parlamentarnych. Piękną oprawę miała część obrzędowa dożynek, która rozpoczęła się tuż po Mszy Św. Słowem i pieśnią dziękowano Tarnowieckiej Pani i Bogu za udane żniwa oraz proszono o błogosławieństwo na nowy siew i nowy trud.
Fot. NJ
Natalia Janowiec