Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie

Wpisany przez Admin

W niedzielę 30 sierpnia pod hasłem ,,Z Maryją w Kościele, który jest naszym domem’’, rozpocznie się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Wierni już w pierwszy dzień tłumnie zgromadzą się rodzinami w Sanktuarium Matki Bożej, dziękując podczas Dnia Rodziny za dotychczasowe łaski prosząc przy tym o szczęśliwe życie dla bliskich na kolejne lata. Każdy chrześcijanin codziennie będzie miał okazję podziękować Maryi za otrzymane dary podczas Dni: Misji, Ojczyzny i Służb Mundurowych, Chorych, Wychowawców i Nauczycieli, Młodzieży, Służby Liturgicznej i DSM oraz Rolników i Ludzi Pracy. Wyjątkowym dniem dla chorych będzie środa, kiedy to o godz. 9:00 i 11:00 otrzymają Sakrament Namaszczenia Chorych. Podczas dróżek różańcowych w sobotę do Sanktuarium Matki Bożej jak co roku przyjdzie młodzież, dorośli, służba liturgiczna i DSM, aby móc licznie uczestniczyć w tym doniosłym nabożeństwie. Kulminacyjną, najważniejszą częścią Odpustu będzie uroczysta suma o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Andrzej Jeż. Tego dnia rolnicy podziękują również Maryi za tegoroczne plony.
Natalia Janplakat zawada 20151owiec