Wizyta parafian z Ważca na Słowacji w naszej Diecezji

Wpisany przez Admin

W sobotę, 31 października diecezję rzeszowską odwiedziła delegacja parafian z Ważca na Słowacji. Parafianom towarzyszyli trzej kapłani, na czele z proboszczem tej parafii. Pielgrzymi zatrzymali się w DD “Tabor”. Odwiedzili świątynie centrum Rzeszowa: św. Krzyża, Farę i Bazylikę OO. Bernardynów. Byli także w muzeum diecezjalnym i spotkali się w Kurii z Biskupem Rzeszowskim  Janem Wątrobą. Odwiedzili także Sanktuarium Matki Bożej, Uzdrowienia Chorych, w Głogowie Młp. Docelowym miejscem odwiedzin była parafia Rogoźnica, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym i Mszy św.

Wizyta ta była rewizytą za odwiedziny parafian z Rogoźnicy 12.09.2015 r.

Parafia Rogoźnica jest parafią partnerską dla  Parafii rzymskokatolickiej pw. Pokłonu Trzech Króli w Ważcu (sł.Rímskokatolícka cirkev,farnosť Važec), na Słowacji. Jej świątynią parafialną jest istniejący od XIII wieku kościół św. Antoniego Pustelnika. Obecnie proboszczem parafii jest ks. mgr Roman Šemrák.

Parafia znajduje się  w regionie Liptow (sł. Liptov) – w linii prostej patrząc od Zakopanego po drugiej stronie Tatr. Parafia należy do dekanatu w Liptowskim Mikulaszu (sł. Liptovský Mikuláš) i Spiszskiej diecezji (sł. Spišská diecéza) ze stolicą biskupią w Spiszskim Podhradiu (sł. Spišské Podhradie).

Źródło: Parafia Rogoźnica i Kuria