KSM-owe świętowanie

Wpisany przez Admin

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. 22 listopada 2015 r. podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wątroby w rzeszowskiej katedrze 100 kandydatów złożyło przyrzeczenie wierności ideałom KSM, dzięki czemu stało się pełnoprawnymi członkami Stowarzyszenia.

Młodzież przyrzekała „pracować nad sobą, aby wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. Aby dobrze przeżyć ten czas i świadomie wypowiedzieć słowo „Gotów!” młodzi ludzie musieli odbyć odpowiednie przygotowanie. Miało to miejsce na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych w parafialnych oddziałach oraz na rekolekcjach bezpośrednio przygotowujących do wydarzenia. Były one prowadzone przez ks. Tomasza Gałuszkę w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie. Oficjalność tego wydarzenia poświadczyły legitymacje oraz odznaki z godłem KSM wręczone nowym członkom przez księdza biskupa.

Tegoroczna uroczystość była dla członków rzeszowskiego KSM tym bardziej wyjątkowa, dlatego że świętowali oni także 20 lat pracy w Stowarzyszeniu ks. Pawła Tomonia – asystenta diecezjalnego. „KSM-owiczem się jest, a nie bywa”. Mimo że młodość przemija, przyrzeczenie skutkuje na całe życie. Wyraz temu dali członkowie zarządów wszystkich kadencji w 22 lat istnienia rzeszowskiego KSM-u, którzy po Mszy św. zgromadzili się w Sali przy parafii św. J. Pelczara, aby podziękować ks. Pawłowi Tomoniowi za zaangażowanie, modlitwę i przykład pracy. Spotkanie to obfitowało we wspomnienia, ciepłe słowa i wymienianie doświadczeń KSM-owiczów wielu pokoleń.

Oby nowe pokolenie KSM-owiczów, wspierane Bożą łaską, mogło swoje doświadczenia przekazywać młodszym tak, aby KSM trwał i rozwijał się.

Karolina Nurcek