„Strofy Duchem Świętym wspomożone”

Wpisany przez Admin

plakatkpr2015XXV Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej, Sędziszów Młp. 2015 r. pod hasłem: „Strofy Duchem Świętym wspomożone”.
Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją do jego organizacji była wizyta Papieża Jana Pawła II w Rzeszowie, w czerwcu 1991 r. Inicjatorami Konkursu byli: Czesław Drąg, kierownik Działu Upowszechniania Sztuki i Współpracy z Samorządami Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz śp. Edward Zolowski, instruktor MGOK w Sędziszowie Młp.

Od samego początku konkurs organizowany jest we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie oraz parafią pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Młp., a od momentu jej utworzenia w 2005 roku, także z parafią pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp.

W piątek, 11 grudnia odbył się finał tego konkursu. Rozpoczęcie o godz. 10.00. W zakończeniu uczestniczył Ks. Biskup Jan Wątroba.