Galerie 2015 Newsy

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie

W niedzielę, 13 grudnia, przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele parlamentu, z marszałkiem Markiem Kuchcińskim, władze Podkarpacia i Rzeszowa, kombatanci, poczty sztandarowe, kompania honorowa i orkiestra WP, duchowieństwo, służby mundurowe przedstawiciele różnych organizacji oraz liczni mieszkańcy Rzeszowa.

W przemówieniu Marszałek Sejmu odczytał list od P. Jarosława Kaczyńskiego,  Marszałek województwa list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W imieniu krewnych przemówiła P. senator Alicja Zając. Odsłonięcie pomnika dokonali krewni ofiar katastrofy smoleńskiej  z Podkarpacia. Pomnik poświecił ks. infułat Stanisława Mac. On też zainicjował wspólną modlitwę w intencji ofiar katastrofy.

Przedstawiciele władz złożyli wieńce przed pomnikiem , następnie uczynili to przedstawiciele różnych organizacji i mieszkańcy Rzeszowa.

Wieczorem o godz. 18.00 w rzeszowskiej Farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w kolejną rocznicę wybuchu stanu  wojennego oraz  w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.