Galerie 2015 Newsy

Błogosławieństwo Lektorów

,,Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.’’
W niedzielę, 20 grudnia w parafii pw. św. Stanisława BM w Jaśle, odbyła się uroczystość błogosławieństwa nowych lektorów. Błogosławieństwo chłopców odbyło się podczas Mszy Świętej o godzinie 15.00. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ordynariusz diecezji rzeszowskiej Ks. Biskup Jan Wątroba. W ceremonii uczestniczyli : ks. Tomasz Blicharz Diecezjalny Duszpasterz LSO, ks. Tadeusz Paszek proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Jaśle, księża z różnych stron diecezji rzeszowskiej, a także rodziny chłopców. W trakcie Mszy Świętej Ksiądz Biskup odmówił modlitwy nad kandydatami oraz poświęcił ich nowe stroje liturgiczne. Kulminacyjnym i najbardziej oczekiwanym punktem uroczystości było złożenie przysięgi. Ministranci złożyli ślubowanie, które włączyło ich do grona Lektorów. Po zakończeniu obrzędów, nowi głosiciele Słowa Bożego z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli we Mszy Św. Uroczystość zakończyło błogosławieństwo udzielone przez ks. Biskupa.

Przyjęcie chłopców do Służby Ołtarza poprzedziły odpowiednie przygotowania. W tym roku przyjęto w szeregi służby ok. 100 nowych lektorów. Aby zostać lektorem ministranci musieli odbyć specjalny kurs dekanalny bądź zobowiązani byli do uczestnictwa w formacji parafialnej i diecezjalnej (w tzw. zimowym kursie diecezjalnym w Kotani lub Zaczerniu).

Wszystkim chłopcom serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z ich formacji oraz zachęcamy innych ministrantów do coraz piękniejszej służby przy Ołtarzu Pana.
Fot. NJ
Natalia Janowiec