Galerie 2015 Newsy

Caritas Jasło – Paczki prosto z nieba

Dzień Świętego Mikołaja, jak co roku jest dniem pełnym radości i szczęścia dla wszystkich dzieci, które z nadzieją i niecierpliwością czekają na jego przybycie. Niemalże każdy z nas ma w swej pamięci mikołajkowe prezenty, wzbudzające uśmiech na twarzach bądź twarzach osób przez nas obdarowanych.
Zwyczajem lat ubiegłych 5 grudnia w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle, odbyło się niezwykłe spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem. Ten wyjątkowo miły i dobroduszny Biskup, wręczył dzieciom z ubogich jasielskich rodzin 500 paczek świątecznych. Pozostałe 600 trafiło do dzieci z najuboższych rodzin zamieszkujących okolice miasta Jasła. Dla wielu z nich to jedyny prezent jaki otrzymują na Święta. Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem wywołało u dzieci wiele uśmiechów i radości. Na niejednej małej twarzyczce pojawiła się łza szczęścia.
Pomysłodawcą i inicjatorem tej przepięknej i pełnej dobroci serca akcji jest ksiądz dr Marian Putyra, dyrektor jasielskiego oddziału Caritas. Pieniądze na ten cel, jak co roku zbierano w dzień Wszystkich Świętych na dwóch jasielskich cmentarzach i w okolicznych parafiach. Zbiórkę przeprowadzali wolontariusze z Parafialnego Zespołu Charytatywnego parafii pw. WNMP (Jasielska Fara), młodzież ze Szkolnych Kół Caritas oraz uczniowie szkól średnich. W zbiórkę zaangażowały się również przedszkola uczestniczące w tegorocznym XII Przeglądzie Piosenki „Jesień nie musi być smutna”, a także miasto Jasło.
– Pragnę serdecznie podziękować św. Mikołajowi za to, że zawsze o nas pamięta. Drogie dzieci, jak co roku Caritas, czyli ,,miłość’’ dotarła do was. A było to możliwe dzięki temu, iż wokół św. Mikołaja jest bardzo wielu dobrych i życzliwych ludzi, którym bardzo serdecznie dziękuję. Wam Drogie dzieci pragnę życzyć, abyście po tym spotkaniu ze św. Mikołajem miały w swoich sercach dobrą energię, dobro ma to do siebie, że jest przyjemne życzliwe i fajne jeżeli ktoś nam pomaga i jeżeli my możemy pomagać. – mówił ks. dr Marian Putyra.
Dodatkową atrakcją spotkania ze Św. Mikołajem był krótki program artystyczny przygotowany przez Ewę Grzebień, instruktor muzyki z JDK oraz Helenę Gołębiowską wicedyrektor JDK.

Fot. NJ
Natalia Janowiec