Galerie 2015 Newsy

Jubileusz KSM-u w Niebylcu

Wpisany przez Admin

Wspólna modlitwa, wspólny stół, wspólna zabawa. To był mianownik dla oddziału parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Niebylcu, który 28 i 29 listopada obchodził jubileusz 20-lecia istnienia. Najpierw, w czasie Uroczystej Eucharystii, w sobotni wieczór młodzież uczestnicząca w spotkaniach zgromadziła się w parafialnym kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego, aby dziękować Panu Bogu za dar 20 lat obecności oddziału KSM Niebylec. Razem z nimi dziękczynną wspólnotę tworzyła cała młodzież zaangażowana w inne grupy duszpasterskie parafii: ministrantów i oazowiczów. Celebracji Mszy Świętej przewodniczył ks. Paweł Tomoń, asystent diecezjalny KSM i Diecezjalny Koordynator ŚDM Kraków 2016, który przybył na zaproszenie ksmowiczów wraz z Anną Dzwonkowicz – prezesem KSM Diecezji Rzeszowskiej.

Po modlitwie przyszedł czas na wspólny stół i zabawę. W tym celu wspólnota blisko 70 młodych osób udała się do Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Na miejscu Ks. dr Czesław Goraj, proboszcz parafii podziękował młodym za ich obecność i zaangażowanie. Nie zabrakło też jubileuszowego tortu. Dalsza zabawa taneczna była czasem wyrażania swojej radości oraz przykładem, że młodzi ludzie potrafią się dobrze bawić. Kto wie, może tak zapoczątkowano tradycję duszpasterskich ostatków?

Niedziela w kościele parafialnym w Niebylcu to wdzięczność dla całej parafii za obecność KSM-u. W kościele umieszczona została tablica przedstawiająca historię i obecny kształt Stowarzyszenia. Można było na niej odnaleźć uczestników spotkań sprzed 20 i mniej lat. Obok była okazja, by zerknąć do kroniki oraz poczęstować się jubileuszową krówką. Przy wyjściu z kościoła wierni otrzymywali cytat z Pisma Świętego na rozpoczynający się Adwent. Jubileusz zamknęło niedzielne spotkanie z założycielami KSM Niebylec i jego uczestnikami.

Jubileusz to okazja by podziękować. Wyrażamy wdzięczność założycielom parafialnego oddziału, na czele z ówczesnym proboszczem parafii ks. Stanisławem Stęchłym oraz wszystkim, którzy przez te lata uczestniczyli na w spotkaniach oddziału KSM Niebylec.

Służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. GOTÓW!

Ks. P. Smoleń