Jubileusz w Trzebownisku

Wpisany przez Admin
We wtorek, 8 grudnia w parafii Trzebownisko odbyła się uroczystość zakończenie Jubileuszu 70-lecia istnienia parafii oraz poświęcenia wykonanej polichromii kościoła oraz witraży. Przed Mszą św uczestnicy uroczystości obejrzeli misterium w wykonaniu uczniów gimnazjum w Trzebownisku, poświęcone bł. Ks Jerzemu Popiełuszce. Mszy św. przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, który dokonał poświęcenia polichromii i witraży oraz wygłosił homilię. We Mszy św. uczestniczyli liczni kapłani, wśród nich poprzedni proboszczowie w Trzebownisku, przedstawiciele władz, goście i liczni wierni.
Po Mszy św. uczestnicy zgromadzili się w Domu Ludowym na obiedzie, w czasie którego wysłuchali koncertu Pani Jadwigi Kot, sopran z towarzyszeniem Piotra Dudy – fortepian.
W czasie koncertu przemawiali przedstawiciele władz, parafii i Ks. Biskup, który na koniec podziękował wszystkim i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.