Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Adwentu, 20.12.2015 r.

Wpisany przez Admin

1.W niedzielę, 20 grudnia zapraszamy do Boguchwały na kolejne spotkanie „W drodze na ŚDM”. Msza św. o godz. 18.00, a po niej o godz. 19.00: adoracja Najśw. Sakramentu, konferencja, koncert zespołu “Shaddai”.

2. Zapraszamy serdecznie Osoby Konsekrowane na życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Spotkanie, z udziałem Księży Biskupów, będzie miało miejsce w środę 23 grudnia o godz.12.00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Księży Proboszczów prosimy o powiadomienie tych osób.

3. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy Księży z Rzeszowa i okolic w środę, 23 grudnia na godz. 20.00 do Kurii na życzenia świąteczne i noworoczne z Księżmi Biskupami.

4. Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.

5. W niedzielę, 27 grudnia przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w tych dniach w intencji naszego Pasterza. Ks. Biskup odprawi w tym dniu Mszę św. w Katedrze o godz. 17.00, a po niej odbędzie się spotkanie w Sali papieskiej. Zapraszamy do udziału kapłanów oraz przedstawicieli duszpasterstw i grup.

6. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XII Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie przejście do OO. Bernardynów, gdzie o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta. Zapraszamy.

7. W czwartek, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Tradycyjnie dziękujemy Bogu za wszystkie łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św.

8. W środę, 6 stycznia 2016 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego, rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów, o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wiernych i kapłanów do udziału.

9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, 6 stycznia 2014 r. o odbędzie się Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się od godz. 11.45 na parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożeniem darów w Szopce. Zachęcamy wszystkich do udziału w Orszaku i do udziału we Mszy św. w swoich parafiach.

10. Jak co roku na Boże Narodzenie Tygodnik Katolicki „Niedziela” jest w odświętnej szacie i z bardzo bogatą ofertą tematyczną. Do numeru dołączona jest m.inn. płyta DVD z filmem „Santo Subito”i kalendarz, na Rok Miłosierdzia. Ten numer „Niedzieli” jest na dwa tygodnie. Do parafii dotrze nieco zwiększony nakład. Prosimy o zachęcenie wiernych do czytelnictwa prasy katolickiej i nabycia tego numeru.

11. Redakcja Katolicka Telewizji Polskiej przesyła plakat zachęcający do oglądania wartościowych i ciekawych programów, a zwłaszcza Mszy św. z Watykanu i Polski w okresie Bożego Narodzenia.