Galerie 2015 Newsy

Otwarcie Bramy Miłosierdzia w Bazylice Mniejszej w Gorlicach

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Ojciec Święty udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim wiernym, którzy w Roku Miłosierdzia odbędą pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w czterech bazylikach większych Rzymu, a także do katedry i kościołów wyznaczonych przez Biskupa Diecezjalnego.

Wśród wyznaczonych świątyń jest Bazylika Mniejsza pw. Narodzenia NMP w Gorlicach. Drzwi boczne Bazyliki Mniejszej, które prowadzą wprost do Ołtarza Wieczystej Adoracji stały się w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia symboliczną Bramą Miłosierdzia w Gorlicach.

Uroczystego otwarcia Bramy Miłosierdzia dokonał ks. dziekan Stanisław Ruszel w niedzielę 13.12.2015 r., w czasie Mszy św. o godz. 11.30, w asyście kapłanów z gorlickich parafii.

Ks. Marek Tutro