Otwarcie Bramy Miłosierdzia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie

20 grudnia br. (niedziela) w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie została otwarta Brama Miłosierdzia, która jest usytuowana przy wejściu głównym do kościoła. Uroczystej modlitwie o godz. 11:30 i Eucharystii przewodniczył Ks. Infułat Wiesław Szurek. Aby dotrzeć do Drzwi Świętych w Rzymie i w każdym innym miejscu – napisał papież Franciszek w bulli „Misericordiae vultus” – będziemy musieli pójść na pielgrzymkę, każdy na miarę własnych sił. Stanie się ona znakiem, że również miłosierdzie jest celem, który mamy osiągnąć, a który wymaga zaangażowania i poświęcenia. Pielgrzymka zatem niech stanie się bodźcem do nawrócenia: przekraczając Drzwi Święte pozwolimy się objąć Miłosierdziu Bożemu i zaangażujemy się, byśmy byli miłosierni dla innych, tak jak Ojciec jest miłosierny dla nas (MV, 14).

Ks. Grzegorz Wolan

Kazanie Ks. Infułata Wiesława Szurka