Program “DeoProfil” w dekanatach kolbuszowskich

Wpisany przez Admin

DeoProfil - PlakatAdwentem – 29 listopada br. rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. W ten czas wpisuje się trzy ważne wydarzenia dla życia Kościoła i naszego regionu. Pierwszym z nich jest obchód wielkiego Jubileuszu 1050 –lecia Chrztu Polski, który przeżywamy pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. Rocznica ma stanowić okazję do odświeżenia chrześcijańskiej świadomości wypływającej z przyjęcia sakramentu chrztu i pogłębienia życia duchowego wśród polskich katolików. Drugim wydarzeniem jest rozpoczynający się 8 grudnia br. ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W zamyśle Ojca Świętego jest, by każdy chrześcijanin w swoim życiu kierował się uczynkami miłosierdzia względem duszy i ciała. Trzecim wydarzeniem są Światowe Dni Młodzieży. Odbędą się w lipcu. W dniach od 20 – 25 lipca młodzi z całego świata będą przebywali w Kolbuszowej, następnie udadzą się do Krakowa, aby uczestniczyć w wydarzeniach centralnych. Hasłem XXXI Światowych Dni Młodzieży są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” (Mt 5,7). W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży proponuje, aby ten czas młodzież przeżywała według programu „DeoProfil”. Jest on kontynuacją zakończonego się w listopadzie projektu “Serce 2.0”, należącego do serii “Nowe życie w Chrystusie”. Celem tego programu jest ukazanie młodym ludziom możliwości życia wiarą w dzisiejszym świecie. Inauguracja programu „DeoProfil” odbędzie się 12 grudnia br. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Program najbliższego spotkania:
17:00 Msza Święta z homilią do młodzieży, którą wygłosi ks. Krzysztof Golas Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
18:00 Adoracja uwielbieniowa
18:45 Integracja przy torcie, kawie i herbacie

Następne spotkania odbędą się w następujących parafiach:
Styczeń – Kupno
Luty – Niwiska