Newsy

Spowiedź: radość czy koszmar ?

Wpisany przez Admin

Jezus-spowiedź“To właśnie nade wszystko w konfesjonale objawia się miłosierdzie Boże” – Święty Jan Paweł II

W dniach od 18 do 20 grudnia w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu, odbędą się rekolekcje o spowiedzi świętej. Nauki skierowane są do wszystkich, pragnących pogłębić rozumienie i przeżywanie sakramentu pokuty i pojednania oraz z czystym sercem powitać nowonarodzonego Pana.

Papież Jan Paweł II wielokrotnie mówił o konieczności i pożytku sakramentu pokuty. Podobnie Matka Teresa z Kalkuty : ,,W naszej drodze do pełni szczęścia jedna rzecz jest absolutnie konieczna: spowiedź. Spowiedź jest aktem pokory, sakramentem miłości i przebaczenia, w którym pozwalam Jezusowi uwolnić mnie od wszystkiego, co dzieli i niszczy. Do spowiedzi powinniśmy przystępować z wielką prostotą, jak dzieci.’’

We współczesnym świecie jesteśmy świadkami z jednej strony odchodzenia od sakramentu pokuty, a z drugiej strony powrotu do niego po wielu latach. Przyczyny tych zjawisk są bardzo często skomplikowane i bardzo osobiste. Jak przeżywać ten sakrament, aby był źródłem radości z odnalezionego zbawienia, a nie presją związaną chociażby z uroczystościami rodzinnymi ?

Fot. faustyna pl., swiatlopana.com

Natalia Janowiec