,,STAN WOJENNY’’ – Wystawa

Wpisany przez Admin

DSC03303,,tak niewielu z nas pozostało dziś, wiernych chwilom tym, do ostatnich dni…’’
Po wprowadzeniu stanu wojennego, Kościół jako jedyny stanowił siłę mogącą moralnie wesprzeć naród. Świątynie pełniły wówczas miejsca, w których usłyszeć można było głosy, wyrażające sprzeciw wobec działań tamtejszej władzy. Ogłoszenie stanu wojennego w dniu 13 grudnia 1981 roku Polska przeżyła niepokojąco i bardzo boleśnie.

W tym roku przypada 34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Z tej racji w Domu Parafialnym przy kościele Farnym w Jaśle, będzie można obejrzeć wystawę poświęconą tamtym wydarzeniom. Uroczyste otwarcie wystawy i prelekcja odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godz. 19.00.

Organizatorzy wystawy : Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Jaśle, Katolickie Stowarzyszenie ,,CIVITAS CHRISTIANA’’ w Jaśle oraz Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie.
Fot. parafia.noskow.pl
Natalia Janowiec