Uroczyste otwarcie Świętych Drzwi w Czudcu

Wpisany przez Admin

W niedzielę, 13 grudnia 2015 r., w łączności z Papieżem Franciszkiem, ks. Bp Janem Wątrobą oraz z wszystkimi biskupami na całym świecie w czudeckim sanktuarium, które zostało podniesione do rangi Kościoła Jubileuszowego odbyło się uroczyste Otwarcie Świętych Drzwi, które stały się na czas Jubileuszu Bramą Miłosierdzia. Uroczystość rozpoczęła się w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 modlitwą o dobre przeżycie Roku Miłosierdzia oraz o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników. Uczyniliśmy to słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Po modlitwie ks. Proboszcz Antoni Kocoł – dziekan dekanatu czudeckiego dokonał uroczystego Otwarcia Świętych Drzwi i jako pierwszy przekroczył Bramę Miłosierdzia. Następnie odbył się obrzęd pokropienia wodą święconą na znak wspomnienia momentu chrztu świętego, później przez Bramę Miłosierdzia przeszli pozostali wierni, aby wziąć udział w Uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Proboszcz w asyście czudeckich duszpasterzy oraz przedstawiciela kapłanów dekanatu czudeckiego.
Ufamy że przejście przez Bramę Miłosierdzia przyczyni się odkrycia miłosierdzia Ojca, który przyjmuje wszystkich i obdarza łaską swojego przebaczenia oraz stanie się inspiracją do postawy miłosierdzia wobec innych, by być Miłosiernym jak Ojciec.
Ks. Paweł Płaziak