Galerie 2015 Newsy

Wigilijne Spotkanie Miłości – Caritas Jasło

,,Jezus przyszedł na świat w jednym celu. Przyszedł zwiastować nam Dobrą Nowinę, że Bóg jest miłością, że kocha was i kocha mnie. Pragnie, byśmy wzajemnie się kochali, tak jak On kocha każdego z nas. Kochajmy Go. Jak Ojciec Go ukochał? Dał Go nam. Jak Jezus ukochał was i mnie? Oddając swoje życie. Oddał wszystko, co posiadał – własne życie – za was i za mnie. Umarł na krzyżu, bo nas kochał i chce, byśmy się nawzajem kochali, tak jak On kocha każdego z nas. Kiedy patrzymy na krzyż, wiemy, jak nas ukochał. A gdy patrzymy na żłóbek, wiemy, jak nas czule kocha teraz, was i mnie, wasze rodziny i rodzinę każdego człowieka. Bóg kocha nas czule. Jezus przyszedł, aby nas nauczyć czułej miłości Boga. Wezwałem cię po imieniu; tyś moim (Iz 43,1).’’ – Matka Teresa z Kalkuty

Tradycyjnie 23 grudnia w budynku Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle, odbyło się wigilijne spotkanie dla potrzebujących i podopiecznych Okręgu Caritas Jasło oraz miejscowej Kuchni dla ubogich. Przy nakrytych białymi obrusami stołach do wieczerzy zasiedli ubodzy, samotni, bezdomni, a także rodziny z dziećmi, których sytuacja finansowa na co dzień jest bardzo trudna. Na stołach czekała na nich prawdziwa uczta wigilijna: barszcz biały z grzybami, kapusta z grzybami, ryba, ciasto, owoce oraz kompot z suszek.
W tym przepięknym bożonarodzeniowym spotkaniu uczestniczyli : ksiądz biskup Jan Wątroba – ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. dr Piotr Potyrała – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. dr Marian Putyra – dyrektor Okręgu Caritas w Jaśle, ks. Zbigniew Irzyk – Dziekan Dekanatu Jasło – Wschód, proboszcz parafii pw. WNMP w Jaśle, władze parlamentarne, władze miasta Jasła na czele z burmistrzem Ryszardem Pabianem oraz zaproszeni goście.
Wigilię rozpoczęły świąteczne występy artystyczne przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Następnie ks. dr Marian Putyra – dyrektor Okręgu Caritas w Jaśle oraz ksiądz biskup Jan Wątroba skierowali do zgromadzonych słowo duszpasterskie, składając wszystkim świąteczne życzenia. Ks. dr Marian Putyra podziękował również tym,
którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg tej pięknej uroczystości wigilijnej.
Po wspólnej modlitwie i przekazaniu księdzu biskupowi przez harcerzy betlejemskiego światła pokoju, uczestnicy wigilii nawzajem złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołów. Świąteczny nastrój ubogacił śpiew kolęd prowadzony przez ks. Stanisława Słowika – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Miłą niespodzianką okazały się także podarunki. Każda osoba, otrzymała świąteczną paczkę. W paczce znalazły się podstawowe produkty żywnościowe oraz słodycze.
Wszyscy, którzy brali udział w tegorocznym spotkaniu wigilijnym mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. NJ

Natalia Janowiec