Galerie 2015 Newsy

XII Rzeszowski Marsz za Życiem

28.12 2015 roku w Święto Młodzianków odbył się XII Rzeszowski Marsz za Życiem. Zorganizowany przez Duszpasterstwo Rodzin i Obrońców Życia Diecezji Rzeszowskiej. Marsz rozpoczął się o 17.15 przy pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu. Posługę Warty Honorowej podjęli Harcerze Chorągwi Podkarpackiej.

Słowo powitalne do uczestników Marszu wygłosił ksiądz Biskup Jan Wątroba. Po krótkiej refleksji nt. Życia, uczczono pamięć zabitych dzieci: odegraniem na trąbce utworu “Cisza”, modlitwą różańcową i złożeniem na pomniku symbolicznych róż. Następnie uczestnicy Marszu pod przewodnictwem swojego Pasterza Księdza Biskupa Jana z zapalonymi świecami, przy śpiewie kolęd przemaszerowali do Bazyliki Matki Bożej Rzeszowskiej, aby wspólnie dziękować Bogu Dawcy Życia za każde Życie ludzkie i prosić o przyjęcie tego Daru przez każdego człowieka.

Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski.Oprawę muzyczną przygotowała schola ” Jutrzenka” z Krasnego i Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie. Homilię wyglosił Duszpasterz Rodzin ksiądz Jan Kobak, który powiedział że Życie ludzkie ma sens, jest wielkim darem od Boga. Dar, którego musimy nieustannie chronić, bronić a przede wszystkim, dar,którym musimy się nieustannie dzielić z innymi.

Za rok kolejny Marsz za Życiem, na który już dziś wszyscy jesteśmy zaproszeni.

Ks. J. Kobak