Galerie 2015 Newsy

Z Jasła do Krakowa – ŚDM

Wpisany przez Admin

W dniach od 26 lipca do 31 lipca w Krakowie odbędą się 31. Światowe Dni Młodzieży. To niezwykłe międzynarodowe spotkanie z pewnością zgromadzi rzesze młodych ludzi z różnych stron świata, którzy wraz ze swoimi opiekunami, katechetami, duszpasterzami i Papieżem zgromadzą się w jednym miejscu, by wspólnie wielbić Boga – wspaniałego Ojca i Przyjaciela.

17 grudnia młodzież z Cieklina i Jasła wraz z ks. Wojciechem Środoniem, wikariuszem pełniącym posługę duszpasterską w parafii pw. św. Michała Archanioła w Cieklinie oraz ks. Mariuszem Uryniakiem, wikariuszem pełniącym posługę duszpasterską w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, rozdawała symboliczne jabłka oraz wizytówki informujące o Światowych Dniach Młodzieży. W ten sposób zachęcano jasielską młodzież do wyjazdu do Krakowa i uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. – To nie było zwykłe zaproszenie, ale również ewangelizacja gdzie młodzi ludzie mogli powiedzieć swoim rówieśnikom, że są kochani przez Boga zawsze i wszędzie. – mówi ks. Wojciech Środoń. Księża wraz z młodzieżą rozdali łącznie ponad 600 jabłek. Zachęcali również do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i modlitwę w intencji dzieła ŚDM.

Fot. ks. W. Środoń, ks. M. Uryniak

Natalia Janowiec