Galerie 2015 Newsy

Zakończenie Roku w Katedrze

Zakończenie roku kalendarzowego wiąże się z uczestnictwem w nabożeństwach dziękczynno-błagalnych. Takie nabożeństwa odbywają się w każdej świątyni. Mszy św. i nabożeństwu w rzeszowskiej katedrze przewodniczył bp Jan Wątroba. On również wygłosił homilię, wskazując na najważniejsze wydarzenia mijającego roku w diecezji i Kościele powszechnym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kurii, siostry zakonne i liczni wierni parafii katedralnej.

Na zakończenie Mszy św., adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego uczestnicy dziękowali Bogu za błogosławieństwo i wszelkie dobro w minionym roku, za ochrzczonych, za tych którzy przystąpili do I Komunii św i do bierzmowania, za nowych małżonków. Przepraszali także Boga za wszelkie ułomności i grzechy. Modlitewne spotkanie zakończyło uroczyste dziękczynne „Te Deum” i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W ostatnich godzinach kończącego się roku, wszyscy chcemy dziękować za każde dobro, które otrzymaliśmy od Boga i ludzi.