Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

Wpisany przez Admin

We wtorek, 19 stycznia, na Politechnice Krakowskiej, Ks. Tomasz Kancelarczyk odebrał nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ikonę Świętej Rodziny, przyznawaną przez Fundację “Źródło”. Ks. Kancelarczyk jest kapłanem diecezji szczecińsko-kamieńskiej, założycielem i prezesem Fundacji ”Małych Stópek”, organizatorem największego w Polsce, szczecińskiego Marszu dla Życia oraz obrońcą życia nienarodzonych.

Nagroda przyznawana jest od 1997 r. Do tej pory za działalność na rzecz rodzin wyróżniono nią 20 osób. Nagrodzie patronuje Sługa Boży Jerzy Ciesielski – inżynier budownictwa, wykładowca Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Chartumskiego, sportowiec i działacz społeczny, ojciec rodziny, przyjaciel Ojca Świętego Jana Pawła II. Razem z dwójką swoich dzieci zginął w katastrofie statku na Nilu w 1970 r. W 2013 r. papież Franciszek podpisał dekret uznający heroiczność jego cnót.

W uroczystości wzięli udział m.in. członkowie redakcji ”Źródła”, bp Jan Szkodoń – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak. Naszą Diecezję reprezentował Ks. dr Janusz Sądek, wiceoficjał Sądu Biskupiego, od wielu lat współpracujący ze “Źródłem”.

Por. http://krakow.gosc.pl/doc/2935766.Mezczyzna-z-walecznym-sercem
Foto: Ks. Janusz Sądel